واگذاری ۴.۵ هکتار زمین به شرکت‌های دانش‌بنیان چهارمحال وبختیاری

واگذاری ۴.۵ هکتار زمین به شرکت‌های دانش‌بنیان چهارمحال و بختیاری تخصیص یافت

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری، رییس سازمان صنعت،معدن وتجارت چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه از ۴۶ شرکت دانش‌بنیان استان ۲۸ واحد آن در حوزه صنعت فعال است، گفت: تلاش می‌شود در سال جاری بتوان از ظرفیت و توان شرکت‌های بیشتری در حوزه صنعت بهره‌گیری شود.

رستمی به مشوق‌های پیش‌بینی شده برای شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه صنعت نیز اشاره کرد و گفت: واگذاری زمین به شرکت‌ها با تخفیف ۳۰ درصد انجام می گیرد و برای اعطای تسهیلات ارزان قیمت نیز تخفیف‌هایی برای شرکت‌ها پیش‌بینی شده است.

وی با بیان اینکه چهارمحال و بختیاری در تولید ۵۰ محصول صنعتی در کشور دارای شرایط منحصربه فردی است، افزود: این محصولات که از جمله آن می‌توان به فولاد، اکسید روی، خوراک آبزیان و چادر مشکی اشاره کرد این ظرفیت‌ وجود دارد که با به کارگیری تکنولوژی، دانش و تحقیقات علمی بتوان تولید را افزایش داد و اشتغال بیشتری ایجاد کرد.

وی تصریح کرد: در همین راستان سازمان صمت و هم خانواده های صنعت،معدن و تجارت در سالجاری خدمات حمایتی ویژه ای برای دانش بنیان ها خواهند داشت که زمین مهمترین آن است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی چهارمحال و بختیاری هم گفت: ۴.۵ هکتار زمین در فاز ۳ شهرک صنعتی شماره یک شهرکرد به پارک علم و فناوری برای واگذاری به شرکت‌های دانش‌بنیان استان اختصاص داده شد.

حمیدرضا فلاح افزود: امسال همچنین ۱۵ سوله به مبلغ ۲۰ میلیارد تومان در اختیار شرکت‌های دانش‌بنیان قرار داده می‌شود.
وی، احداث شهرک تخصصی فناوری و دانش‌بنیان استان را از دیگر برنامه‌های این شرکت در سال جدید عنوان کرد و گفت: این برنامه در سفر آتی هیات دولت به استان در اولویت برنامه‌ها قرار می‌گیرد تا با اختصاص اعتبار مناسب بتوان آن را عملیاتی کرد.

کد خبر 1618622

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =