۰ نفر
۲۰ فروردین ۱۴۰۱ - ۲۳:۴۵
بازداشت ۴۷ آتش‌افروز در جنگل

فرمانده یگان حفاظت سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور گفت: سال گذشته ۴۷ نفر در ارتباط با حریق عمدی در جنگل‌های زاگرس و شمال کشور دستگیر شدند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از مرکز اطلاع رسانی سازمان منابع طبیعی کشور، سرهنگ ستاد رضا اکبری دلیل دستگیری‌ها را احتمال عمدی بودن آتش‌سوزی‌ها در عرصه‌های منابع طبیعی به‌ویژه جنگل‌ها اعلام کرده است.

وی اضافه کرد: برای تمامی ۴۷ نفر متهمان دستگیر شده پرونده قضایی تشکیل و برای رسیدگی تحویل مراجع قضایی شده است.

فرمانده یگان حفاظت سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور خاطرنشان کرد: از این تعداد دو نفر زندانی شده‌اند و هم اکنون در زندان به سر می‌برند و ۲۱ نفر نیز بازداشت و ۱۴ نفر نیز با قرار وثیقه آزاد شده‌اند.

وی افزود: خط قرمز ما امنیت عرصه‌های منابع طبیعی است و امنیت غذایی، امنیت زیستی و امنیت حیاتی در گرو امنیت عرصه‌های منابع طبیعی و حفاظت از آب، خاک و پوشش گیاهی است بنابراین با تمامی متخلفان، متعرضان و متجاوزان به عرصه‌های منابع طبیعی برابر قانون به شدت برخورد می‌کنیم.

اکبری ادامه داد: در ارتباط با حریق عمدی در جنگل‌ها نیز ماده ۴۷ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل‌ها مجازات سنگینی برای مرتکبان این جرم تعیین کرده است. به موجب این ماده قانونی، هرکس در جنگل عمداً حریق ایجاد کند، به حبس از سه تا ۱۰ سال محکوم خواهد شد.

فرمانده یگان حفاظت سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور از عموم مردم به ویژه جوامع محلی خواست در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک از قبیل دود، آتش سوزی، قطع درختان، احداث کوره زغال، تخریب و تصرف در عرصه‌های منابع طبیعی مراتب را از طریق تلفن رایگان و شبانه روزی ۱۳۹ و ۱۵۰۴ مرکز فرماندهی و کنترل یگان حفاظت اطلاع‌رسانی کنند.

۴۷۲۳۱

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1620218

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =