خبر ویژه درباره متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان/ کف مستمری بازنشستگان چقدر است؟

ایلنا نوست: رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری تاکید کرد: انتظار داریم که احکام بازنشستگان تامین اجتماعی پس از اعمال متناسب‌سازی سال ۱۴۰۱ صادر شود.

حسن صادقی در لایو اینستاگرامی کارگری ایرانی، با اشاره به سابقه اعمال متناسب‌سازی و افزایش مستمری بازنشستگان در سال ۱۴۰۰، گفت: در هنگام تعیین عدد نهایی جمع متناسب‌سازی و افزایش مستمری ۱۴۰۰ گزینه‌های مختلفی مطرح شد.

وی ادامه داد: اصرار ما بر این بود که مستمری بازنشستگان با اعمال متناسب‌سازی کمتر از کف‌بگیر شاغل کشوری و بازنشسته هم‌تراز وی نباشد.

رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری با بیان اینکه از طریق منابع خود به اطلاعات حقوق شاغلان کشوری دست یافتیم و برای‌مان روشن شد که حداقل حقوق این گروه در سال ۱۴۰۰ کمتر از چهار میلیون و ۹۵۰ هزار تومان نیست، اظهار داشت: در نهایت پس از روزها و ساعت‌ها بحث، چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به عنوان کف مستمری بازنشستگان تعیین شد؛ البته قرار بود چهار میلیون و ۳۰۰ هزار تومان باشد که ۱۰۰ هزار تومان آن را پرداخت نکردند!

صادقی با اشاره به طلب بازنشستگان تامین اجتماعی از متناسب‌سازی سال ۱۴۰۰، تصریح کرد: ۲۵ درصد متناسب‌سازی ۱۴۰۰ برای ۱۴۰۱ در تعهد سازمان تامین اجتماعی باقی مانده است و انتظار داریم که پرداخت آن با احکام ۱۴۰۱ انجام شود.

وی افزود: سازمان تامین اجتماعی اصرار داشت که متناسب‌سازی باقی‌مانده‌ ۱۴۰۰ صرفا برای میانه‌بگیران اعمال شود اما ما نپذیرفتیم و تاکید داریم که باید برای همه باشد، حتی برای آن حداقلی‌بگیر که به جای چهار میلیون و ۳۰۰ هزار تومان، چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تومان در سال ۱۴۰۰ دریافت کرده است.

رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری با بیان اینکه ۲۵ درصد طلب مستمری‌بگیران در سال ۱۴۰۰ یک چهارم کف مستمری ۱۴۰۰ را در برمی‌گیرد، خاطرنشان کرد: طلب بازنشستگان از ابن بابت ۶۷۵ هزار تومان می‌شود. انتظار داریم که احکام بازنشستگان تامین اجتماعی پس از اعمال متناسب‌سازی سال ۱۴۰۱ صادر شود.

صادقی با اشاره به موضوع اعمال ۱۰ درصد افزایش مستمری برای برای بازنشستگان کلیه صندوق‌ها و عدم تفکیک تامین اجتماعی از آنها در شرایطی که این سازمان قوانین خاص خود را دارد، ابراز داشت: منتظر اصلاح بودجه ۱۴۰۱ هستیم تا برابر مصوبه شورای عالی کار برای دستمزد ۱۴۰۱ و بر اساس مواد ۹۶ و ۱۱۱ قانون تامین اجتماعی با بازنشستگان تامین اجتماعی رفتار شود.

وی اضافه کرد: چنانچه ۱۰ درصد افزایش مستمری را برای بازنشستگان تامین اجتماعی اعمال کنند، آن را نمی‌پذیریم و پاسخ قاطع خواهیم داد؛ البته احساس می‌کنیم که موضوع حل شده است اما حتی اگر ذره‌ای دخل و تصرف در مصوبه شورای عالی کار صورت دهند، پاسخ خود را از ما خواهند گرفت.

۲۲۲۳۲۲۵

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1620299

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 15
 • نظرات در صف انتشار: 5
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۰۹:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۱
  21 3
  در حالیکه کف دریافتی بازنشستگان لشگری وکشوری در سال ۱۴۰۰ کمتر از چهار میلیون و ۹۵۰ هزار تومان نیست، در نهایت پس از روزها و ساعت‌ها بحث، چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به عنوان کف مستمری بازنشستگان برای سال 1401 تعیین شد!!! عجب همسان سازی ای کردید! در حالیکه مستمری بگیر تامین اجتماعی سال گذشته رو دریافتی سه میلیون و ششصد سر کرده! من نمیگم بقیه بیشتر میگیرن ولی آخه این چه وضعیه که درست کردید؟ ذره ای وجدان هم بد نیست به خدا! اون دنیا به دردتون میخوره! "سازمان تامین اجتماعی اصرار داشت که متناسب‌سازی باقی‌مانده‌ ۱۴۰۰ صرفا برای میانه‌بگیران اعمال شود" ؟؟؟
 • IR ۰۹:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۱
  8 2
  در فرایندهای قبلی متناسب سازی ضریب افزایش حداقل بگیران بیش از همه بود و متوسط بگیران تامین مساوی با درصد حداکثر بگیران افزایش حقوق داشته اند لذ به متوسط بگیران بازنشسته قبل از سال 1390 ظلم شد چرا که فاصله دریافتی انها با حداقل بگیران کم و با حداکثر بگیران افزایش یافت برای اینکه این افراد در سالهای گذشته افزایشی متناسب با نرخ تورم نداشته اند
 • عباس بستانی IR ۰۹:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۱
  10 3
  من با سی سال و چهار ماه حقوق دریافتی در سال ۱۴۰۰ چهار م ۱۵۰ هزار تومان است که فروردین ۱۴۰۱ هم همین حقوق را دادند. ما که صدایمان به جایی نمیرسد پس شما را قسم میدهیم وضعیتمان را مشخص کنید که بریم از دیوار بالا برای دزدی یا نه. البته تا حالا که نه کردیم ونه بلدیم پس بعد از خدا مجلس برسه بداد ما بدبخت ها.
 • سید حسن حسنیان معرف IR ۱۰:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۱
  13 3
  سلام من بازنشسته تامین اجتماعی هستم از زمان بازنشستگی حدود چهارده ساله منتظر متناسب سازی هستیم میگن انتظار بدتر از مرگه خداکنه این مشکل برای آیندگان حل بشه انشااله
 • IR ۱۰:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۱
  8 0
  من که درحال حاظر زیر ۱/۲۰۰ می گیرم بالاخره نفهمیدم آیادرسال جاری دریافتی ام آنقدرخواهدشدکه بتوانم بخورونمیرزندگی کنم ؟
 • IR ۱۳:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۱
  16 5
  شما هم اینقدر 10درصد 10 درصد نکن اگه 10درصد باشد مایه شرم و شرم ساری سازمان خواهد بود که عواقب خوشی را نخواهد داشت
 • IR ۱۶:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۱
  5 1
  توروخدا حقوق مارا زیاد کنید تامین اجتماعی من بیمه اختیاری دارم یعنی ۳۰ سال پول بیمه دادم ۴۲۰۰ میگیرم فکر ما هم باشید
 • IR ۱۸:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۱
  10 1
  برای چوس تومان حقوق این ماه اون ماه میکنید
 • عبداله IR ۱۸:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۱
  4 14
  اهمیشه تامین اجتماعی حقوق خودشان را با کشوری مقایسه میکنند اگر مدرک تحصیلی یک بازنشسته ی تامین اجتماعی با مدرک تحصیلی یک بازنشسته ی کشوری یکسان هست باید حقوق یکسان بگیرند مثلا من فوق لیسانس بازنشسته هستم و 7 میلیون میگیرم و یک تامین اجتماعی بازنشسته هم فوق لیسانس هست و کمتر میگیرد حق با ایشان هست در غیر اینصورت نباید خودشان را با کشوری مقایسه بکنند
 • IR ۱۸:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۱
  5 4
  همسانسازی کی اجرا میشه در حالی که رتبه بندی داره اجرا میشه ما هم فرهنگی بازنشسته هستیم
 • IR ۱۹:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۱
  7 0
  بنده از کار افتاده حداقل بگیرم ۳۷۰۰ میگیرم چرا میگین ۴۲۰۰
 • IR ۲۱:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۱
  8 1
  حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی باید از 10 میلیون بیشتر باشه چن ساله اینور و اونور میکشید همه حقوق ها بالایه 12 میلیون هست این مملکت اگه قانون داشت عدالت داشت اینجوری نمیشد که حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی بشه 4 میلیون باشه الان 4 میلیون در ماه پول یدونه بچه هست
 • محمد IR ۲۲:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۱
  9 2
  چرا از افزایش حقوق بازنشسته گان کشوری حرفی زده نمی شود
 • NL ۲۳:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۱
  5 0
  چرت وپرت تکراری
 • رضا IR ۲۳:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۱
  5 2
  تو رو خدا یکم ب ما هم فکر کنین زندگی کردن تو این شرایط اقتصادی با حقوق ۳۷۰۰خیلی عذاب آوره.