زنانه-مردانه شدن بوستان‌های تهران؟/ عضو شورای شهر: دروغ است، سیاه‌نمایی می‌کنند

عضو شورای شهر تهران ضمن تکذیب زنانه و مردانه شدن بوستان‌های پایتخت گفت: این ماجرا برای منفی‌بافی و سیاه‌نمایی بوده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، حجت الاسلام سید محمد آقامیری در صحن امروز شورای شهر اعلام کرد: من مصاحبه‌ای در خصوص رد یک شایعه انجام دادم و زنانه و مردانه شدن بوستان های تهران را رد کردم و تأکید داشتم که تنها در خصوص بوستان مادر و کودک است.

وی افزود: قرار است در ۳۵۲ بوستان و در قسمت کوچکی فضای بسیار مناسبی برای مادران و کودکان در نظر گرفته شود که مادران با حجاب راحت‌تری به بازی با کودکان خود بپردازند؛ این طرح شهرداری یک طرح بسیار مناسب است.

وی همچنین تصریح کرد: لوازم بازی کودک در این فضا پیش بینی شده و برای فضای موجود نگهبان در نظر گرفته شده که به غیر از مادر و کودک، فردی دیگر وارد نشود و بدون مزاحمت فضایی مناسب برای مادران و کودکان ایجاد شود.

آقامیری با بیان اینکه برخی می گویند مادر و پدر می خواهند در کنار کودک باشند، یادآور شد: تهران بیش از دو هزار و ۲۰۰ پارک در ۲۲ منطقه دارد که تنها در ۳۵۲ پارک و در گوشه ای از آن فضای مادر و کودک ایجاد خواهد شد.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه عده ای با غرض ورزی می خواهند بگویند که به دنبال این هستیم که پارک ها را زنانه و مردانه کنیم، یادآور شد: نمی دانیم چرا از این موضوع خجالت نمی کشند. این تفکیک جنسیتی برای منفی بافی و سیاه نمایی است و متاسفانه یک سایت داخلی به این شرایط دامن می زند. از روابط عمومی شورای اسلامی شهر درخواست دارم کسانی که در صحن شورا به این قضیه دامن می زنند از صحن اخراج شوند.

وی با تأکید بر اینکه شاید در کشورهای غربی اینگونه نباشد اما این اتفاق خوبی نیست که عده ای خبرنگار از این راه امرار معاش کنند، تصریح کرد: دیشب پیک بامدادی با من تماس گرفت و اصل قضیه را جویا شد اما با این وجود خبر در رسانه های خارجی تکرار شد. ضرورت دارد شورا تذکر دهد چون این سایت برای بار دوم است که حرف مرا به گونه ای دیگر منتشر می کند.

آقامیری با بیان اینکه ۹ فضای مادر و کودک وجود دارد که انتظار داریم به ۴۰ فضا افزایش پیدا کند، یادآور شد: آقایان می توانند در دو هزار و ۲۰۰ پارک موجود به راحتی ورزش کنند.

وی با تأکید بر اینکه اخبار باید به درستی انتقال داده شود، اظهار کرد: این موضوع رسالت رسانه هاست و روند کار باید به این شکل باشد.

سروری نایب رئیس شورای اسلامی تهران نیز در این خصوص گفت: در پارک ها قسمتی برای مادر و کودک پیش بینی شده است. مادرانی که می خواهند با کودکان خود راحت بازی کنند به این قسمت مراجعه کنند و نمی دانم این موضوع چه اشکالی دارد که بلوا ایجاد می کنند.

بیشتر بخوانید:

پارکها را زنانه مردانه نکرده ایم؛برای زنان امکان فراهم کرده ایم که با بچه هایشان بازی کنند

دیوارکشی روی پل پارک؛ تقسیم‌بندی زنانه و مردانه!

47231

کد خبر 1620368

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۱:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۱
  36 4
  باید گفت: طالبان مشغول کارند!
 • US ۱۱:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۱
  35 3
  ساخت قفسی کوچک برای بانوان و کودکان در پارکها به تقاضای خودشان!
 • IR ۱۲:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۱
  42 4
  شما معتاد ها و موادفروش ها را از پارک ها جمع کن همه پارک ها برای مادر و کودک و پیر و جوان مناسب میشه