واکنش عضو شورای شهر به تخریب دیوار یک حسینه در کرج

شورای اسلامی شهر کرج گفت: تخریب دیوار آشپزخانه حسینیه موجب فضاسازی علیه مدیریت شهری کرج شده که این امر قابل قبول نیست؛ فعالیت این حسینیه عام‌المنفعه است که می‌توانیم آن را توسعه بدهیم.

به گزارش خبرآنلاین از البرز؛ حجت الاسلام «علیرضا سعیدی» در کمیسیون فرهنگی، هنری، ورزشی که با حضور اعضا کمیسیون برگزار شد، ضمن انتقاد از نحوه تخریب دیوار آشپزخانه یک حسینیه در کرج، اظهارکرد: دخیل بودن مدیریت شهری در تخریب و یا ساخت این دیوار هر دو اشتباه است؛ چه فرد متولی بدون ضابطه و قانون به ساخت اقدام کرده باشد و چه کسی که پس از ساخت و ایجاد حساسیت، بدون تدبیر اقدام به تخریب دیوار کرده، هردو اشتباه است ما نباید درگیر اشتباهاتی بشویم که تبعات آن متوجه جریان انقلابی شورای شهر باشد.

وی با بیان اینکه آنچه امروز در بین رسانه‌ها دست به دست می‌شود، تخریب حسینیه ذکر شده است؛ نه دیوار آشپزخانه، تصریح کرد: چه ضرورتی دارد که در روز تعطیل، بدون مکاتبه قبلی و بدون در نظر گرفتن جوانب مختلف، به تخریب دیوار آشپزخانه حسینیه اقدام و برای شورا هزینه درست شود؟ اقدامات این چنینی باید با یک ظرافتی انجام شود که موجب سوء استفاده دیگران نشود.

وی افزود: بی تدبیری در تخریب دیوار آشپزخانه حسینیه موجب شده موضوع اینگونه مطرح شود که افرادی که خودشان بانی ساخت و ساز این دیوار بودند و از امکانات این حسینیه و آشپزخانه برای جمع آوری رأی استفاده کرده‌اند، حالا با یک نمایش پوپولیستی رای تخریب صادر کرده‌اند، این رفتار عاقلانه نیست.

سعیدی تاکید کرد: طبق بررسی‌های انجام شده، کسانی که در این حسینیه زحمت می‌کشند از فرزندان شاهد هستند و بدن هیچ نفعی به صورت عام المنفعه به جامعه ارائه خدمت می‌کنند. در این حسینیه بسته معیشتی توزیع و برای افراد مستمند غذا تهیه می‌شود. ما می‌توانیم چنین مجموعه‌های فرهنگی را توسعه بدهیم و منتشان را بکشیم که حضورشان در این پارک موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی و ناامنی شده است. شورا می‌تواند پیش دستی کند که فعالیت مجاز در آن حسینیه اتفاق بیفتد.

وی یادآور شد: در شورای ششم بارها بحث کردیم که مراکز رها شده در پارک‌ها، برای انجام اقدامات فرهنگی به دست بچه‌های انقلابی، فرهنگی و مذهبی داده شود. اتفاقی که افتاده را باید درست کنیم.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1620813

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =