چتر حمایت بیمه سلامت بر سر زوج‌های نابارور اصفهان

مدیر کل بیمه سلامت استان اصفهان گفت: گسترش خدمات بیمه سلامت برای زوج‌های نابارور با دسترسی عادلانه به خدمات درمانی ناباروری در دستور کار بیمه سلامت قرار گرفته است.

به گزارش خبرآنلاین ا اصفهان، محمدحسین صفاری اظهار کرد: بر اساس سیاست‌های جمعیتی مقام معظم رهبری مبنی بر ارتقای پویایی و جوانی جمعیت با هدف افزایش نرخ باروری و در راستای اجرای ماده ۴۳ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت سازمان بیمه سلامت مکلف شده هزینه‌های درمانی زوج‌های نابارور را تحت پوشش درآورد. با اجرای این قانون ارزشمند، علاوه بر حفظ و رشد سلامتی خانواده و سلامت مادر و کودک، تامین سلامت نوجوانان و جوانان نیز محقق می شود.

وی ادامه داد: تمامی اقدامات تشخیصی درمانی تخصصی برای زوجین نابارور شاملIVF ، IUI ، ICSI ، FET بر اساس تعرفه‌های مصوب در بخش‌های مختلف دولتی، غیردولتی و خصوصی که توسط شورای عالی بیمه ابلاغ شده است در تعهد سازمان بیمه سلامت قرار می‌گیرد و این افراد می توانند با مراجعه به مراکز درمانی طرف قرارداد خدمات خود را با تعرفه بیمه ای دریافت کنند.

صفاری افزود: با تحقق این قانون تعهدات سازمان بیمه سلامت در ۱۰ مورد از خدمات درمانی تخصصی ناباروری افزایش یافته و با پرداختی بیشتر به مراکز درمانی، کاهش پرداخت از جیب مردم در زمینه درمان ناباروری محقق می‌شود.

مدیر کل بیمه سلامت استان در پایان گفت: از زمان ابلاغ قانون در دی ماه ۱۴۰۰ بالغ بر ۴ میلیارد ریال اسناد هزینه‌های درمانی زوج‌های نابارور استان در قالب خسارت متفرقه پرداخت شده است.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1621168

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =