بازداشت باند کلاهبرداری به بهانه مشارکت در ساخت‌وساز

ایرنا نوشت: رئیس پلیس آگاهی استان فارس گفت: اعضای باند کلاهبرداری که به بهانه سرمایه گذاری و مشارکت از فرد شاکی یک آپارتمان به ارزش ۲۳ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بودند، دستگیر شدند.

سرهنگ کاووس حبیبی روز یکشنبه در این باره گفت: در پی دریافت شکواییه شهروندی مبنی بر اینکه توسط افرادی به بهانه سرمایه گذاری و مشارکت مورد کلاهبرداری قرار گرفته است، پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری قرار گرفت.
وی افزود: با تحقیقات میدانی و بررسی اظهارت شاکی مشخص شد، وی به صورت اتفاقی با فردی که ادعا می کند به صورت عمده در پخش مواد غذایی فعالیت دارد آشنا می شود.
حبیبی بیان کرد: پس از مدتی متهم با جلب اعتماد شاکی به وی پیشنهاد می دهد که با قرار دادن ملک خود به عنوان وثیقه در اختیار شرکت می تواند کالا دریافت کرده و با فروش کالا و دریافت ثمن معامله با شرکت تسویه حساب کند.
این مقام انتظامی اظهار داشت: در ملاقات های بعدی متهم عنوان می کند که می تواند سند آپارتمان شاکی را در اختیار دوستش قرار داده و مبلغ ۱۱ میلیارد ریال به صورت ۳ ماهه از وی دریافت کرده و در شرکت دیگری سرمایه گذاری و به صورت ماهانه سودش را دریافت و به شاکی بدهد.
رئیس پلیس آگاهی استان فارس تصریح کرد: متهم با ترفندهای مختلف موفق می شود شاکی را متقاعد و در بنگاه املاک یک فقره چک به مبلغ ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و یک دستگاه خودرو خارجی به ارزش ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال را در مقابل آپارتمان شاکی به ارزش ۲۳ میلیارد ریال به وی داده و در قالب یک فقره رسید عنوان می کند که مابقی پول را به صورت سکه به شاکی پرداخت کرده است.
سرهنگ حبیبی گفت: پس از گذشت ۳ ماه از موعد مقرر شاکی به متهم مراجعه و درخواست دریافت سود حاصل از سرمایه گذاری را می کند که متهم بیان می کند شما یک واحد آپارتمان فروخته و مبلغ آن را دریافت کرده اید.
وی با بیان اینکه کارآگاهان پلیس آگاهی پس از انجام تحقیقات فنی، علمی و پلیسی متهم به همراه ۲ همدست خود را طی یک عملیات غافلگیرانه شناسایی و دستگیر می کنند، افزود: متهمان پس از انتقال به پلیس آگاهی در تحقیقات صورت گرفته به جرم ارتکابی اقرار و مشخص شد که یک فقره چک و این خودرو نیز در اختیار متهمان قرار داشته و هیچگونه پول یا خودرویی در مقابل آپارتمان به شاکی داده نشده است.
رئیس پلیس آگاهی استان فارس با اشاره به اینکه متهمان پس از سیر مراحل قانونی روانه زندان شدند، از شهروندان خواست تا فریب ظاهر آراسته افراد ناشناس را نخورده و به هرگونه پیشنهاد و یا معامله فریبنده مشکوک باشند تا در دام کلاهبرداران گرفتار نشوند.

بیشتر بخوانید:

بازداشت کلاهبردارانی که با «مسابقه تلفنی» جیب مردم را خالی کردند

بازداشت نایب رئیس فدراسیون فوتبال به اتهام کلاهبرداری

47231

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1622705

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =