هفتمین همایش بین‌المللی دکترین مهدویت 23 و 24 تیربا سخنرانی آیت‌الله مهدوی کنی و با حضور جمعی از اندیشمندان داخلی و خارجی در مرکز همایشهای بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی پژوهشکده مهدویت هفتمین دوره همایش بین المللی دکترین مهدویت با موضوع "رسانه، ‌جامعه و حکومت زمینه ساز، راهبردها و راهکارها" از سوی مؤسسه آینده روشن(پژوهشکده مهدویت) در سه محور زمینه سازی، رسانه و زمینه سازی و راهبردها و راهکارهای رسانه زمینه ساز برگزار می شود.

در محور اول این همایش با موضوع "زمینه سازی" به مباحثی در مورد زمینه سازی رسالت منتظران، موانع و آسیب های زمینه سازی،‌ ولایت فقیه و زمینه سازی، نقش حوزه و دانشگاه در زمینه سازی و شاخص های فرهنگی جامعه و حکومت زمینه ساز پرداخته می شود.

در محور دوم نیز در موضوع "رسانه و زمینه سازی" مباحثی در مورد رسانه و فرهنگ، ظرفیت و محدودیت های رسانه، موانع و آسیب های رسانه، غرب، رسانه و زمینه سازی، مبانی، اهداف و شاخص های رسانه زمینه ساز و کارکردهای رسانه زمینه ساز مطرح می شود.

"راهبردها و راهکارهای رسانه زمینه ساز" سومین محور این همایش است که اندیشمندان طی ارائه مقالاتی به مباحثی چون راهبردها و راهکارهای رسانه برای ایجاد جامعه زمینه ساز، راهبردها و راهکارهای رسانه زمینه ساز در مواجهه با جنگ نرم، راهبردها و راهکارهای رسانه زمینه ساز در مقابله با آسیب های فرهنگی می پردازند.

"هفتمین دوره همایش بین المللی دکترین مهدویت" با سخنرانی آیت الله مهدوی کنی رئیس مجلس خبرگان رهبری در آستانه نیمه شعبان در روز پنجشنبه و جمعه 23 و 24 تیرماه آغاز و شرکت کنندگان طی دو روز به ارائه مقالات خود می پردازند.

بر اساس اعلام دبیرخانه دائمی این همایش تا کنون حدود 180 مقاله فارسی در حوزه تخصصی رسانه ارسال شده است که این مقالات در 4 کمیته تخصصی مورد بررسی قرار گرفته اند و در نهایت 33 مقاله در دو روز از همایش ارائه می شود.

همچنین از 98 خلاصه مقاله خارجی که از کشورهایی چون یمن، عراق، آمریکا، کانادا، سوریه، عربستان، الجزایر، هند، هلند، غنا، مالی، سوئد، امارات، انگلستان، اندونزی، ژاپن، فیلیپین، پاکستان، کویت، مصر به کمیته بین الملل ارسال شده است، 35 مقاله مورد قبول کمیته علمی واقع شده است.

/6262

کد خبر 162416

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =