رییس پلیس راهور ناجا اعلام کرده است که 1300 راننده در آستانه محرومیت از رانندگی قرار دارند. این درحالی است که آخرین تعطیلات بلند پیش از ماه رمضان در راه است و مسافرت پر اقبال.

یعنی نمرات منفی در همین سه چهار روز افزایش جهشی دارند. به گفته سردار اسکندر مومنی، رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی تاکنون گواهینامه 286 راننده از زمان اجرای قانون جدید رسیدگی به تخلفات رانندگی، ضبط شده است: "در عین حال حدود 1300 راننده در آستانه دریافت 30 نمره منفی و ضبط گواهینامه قرار دارند."

او درباره طولانی ترین تعطیلات تابستان 90، به ایسنا گفته است: "گرمای هوا موجب کاهش تمرکز و کاهش آستانه تحمل رانندگان می‌شود، در عین حال گرمای هوا موجب خواب‌آلودگی رانندگان شده و احتمال بروز حوادث را افزایش می‌دهد، لذا اکیدا توصیه می‌کنیم رانندگان بیش از سفر استراحت کافی را داشته باشند. با توجه به افزایش سفرها پیش‌بینی می‌شود ترافیک در محورهای کشور به خصوص محورهای شمالی افزایش یابد، به همین دلیل از رانندگان می خواهیم از تردد در شانه خاکی و لاین مخالف به طور جدی خودداری کنند؛ چرا که این امر موجب انسداد معبر شده و به ماموران پلیس‌راه کشور تاکید شده است که با این دسته از تخلفات برخورد کنند چرا که این امر موجب اتلاف وقت سایر رانندگان می‌شود."

 بر اساس قانون جدید رسیدگی به تخلفات رانندگی اگر رانندگانی دو تخلف حادثه‌ساز را به طور همزمان انجام دهند خودرویشان به مدت سه روز توقیف می‌شود. به گفته مومنی، اینگونه حرکات موجب افزایش ریسک خطر در جاده‌ها می‌شود که به ماموران تاکید شده با این دسته از رانندگان متخلف به شدت برخورد کنند: "در طرح تابستانه تست سلامت نیز شامل تست اعتیاد و الکل از رانندگان پرخطر در جاده‌های کشور به عمل خواهد آمد و رانندگان متخلف ضمن اعمال قانون به مراجع مربوطه معرفی می‌شوند."

4747

 

کد خبر 162431

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =