مجلس هفته گذشته وزارت ارتباطات را به لایحه تشکیل وزارت امور زیربنایی اضافه کرد. اما اکنون رییس پلیس ایران، با آن مخالفت می کند.

سردار اسماعیل احمدی‌مقدم در زنجان و میان خبرنگاران گفت: ادغام وزارت ارتباطات حرکت در جهت معکوس عملکرد نیروی انتظامی است.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اقدامات نیروی انتظامی برای ایجاد بخش‌های متناسب با نیاز روز گفت: ادغام وزارت ارتباطات که نقش مهمی در امنیت و همچنین توسعه کشور دارد به کار نیروی انتظامی لطمه می‌زند.

سردار احمدی‌مقدم ضمن تاکید بر راه‌اندازی پلیس سایبری در همه مراکز استان‌ها تا پایان سال جاری گفت: هر استانی که بتواند مکانی را تامین و حداقل آموزش‌ها را برای نیروها ارائه دهد در اولویت راه‌اندازی پلیس سایبری قرار می‌گیرد.

درحالی که پلیس راهنمایی و رانندگی پیش بینی می کرد قانون جدید جرایم رانندگی،الگوی رانندگی ایرانی ها را با درصد بالایی اصلاح کند و البته از میزان قانون گریزی رانندگان بکاهد، اما به گفته فرمانده ناجا، بر اساس گزارش‌های ارائه شده پس از اجرای این قوانین 10 تا 12 درصد از جرایم راهنمایی و رانندگی در کشور کاهش یافته است.

او همچنین از آیین نامه های جدید برای قوانین رانندگی خبر می دهد: آیین‌نامه‌های مکمل قوانین راهنمایی و رانندگی برای تصویب به دولت ارائه شده است، این آیین‌نامه‌ها کارآمدی قوانین به اجرا درآمده را افزایش می‌دهد.

احمدی‌مقدم درباره امنیت اجتماعی گفت: طرح امنیت اجتماعی از 25 خرداد با دقت بیشتری انجام می‌شود. با توجه به فصل و افزایش گردشگری برخورد با ناهنجاری‌ها و مزاحمان در محل‌های گردشگری با جدیت توسط نیروی انتظامی دنبال می‌شود.

4747

کد خبر 156239

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۱۶:۲۳ - ۱۳۹۰/۰۳/۱۹
  1 0
  جریمه ها باید بسیار سنگین تر از الان بشه و با نرخ تورم هم بالا بره این مبالغ برای بازدارندگی فایده نداره
 • بدون نام IR ۰۲:۳۳ - ۱۳۹۰/۰۳/۲۰
  1 0
  متاسفانه تاحالاشاهدبوده ایم که هزینه های سخت تر شدن قوانین رانندگی را کسانی داده اند که معمولا درست رانندگی کرده و به رعایت حقوق دیگران پایبند هستند . انهاییکه در رانندگی خلاف میکنند و باعث ضرر و زیان مردم میشوند این وسط چه ضرری میکنند ؟ معمولا هم با دادن رشوه خلاص میشوند