محموله شیرخشک رژیمی ۲ روز دیگر از گمرک ترخیص می‌شود

ایرنا نوشت: رئیس سازمان غذا و دارو گفت: یک میلیون شیر خشک رژیمی طی ۲ روز آینده از گمرک ترخیص و در داروخانه‌ها توزیع می‌شود.

بهرام دارایی افزود: شیر خشک های رژیمی برای کودکانی که آلرژی دارند یا برای تحمل لاکتوز مشکل دارند توسط متخصص کودکان تجویز می شود.

وی اظهار داشت: اخیرا کمبود در مورد توزیع و دسترسی به این نوع شیرخشک ها وجود دارد و با توجه به اینکه به این شیرخشک ها یارانه و ارز ترجیحی تعلق می گیرد، اکنون یک میلیون شیرخشک رژیمی در گمرک موجود بوده و طی فردا و پس فردا ترخیص می شود.

دارایی تصریح کرد:تجویز خودسرانه این نوع شیرخشک توسط برخی پزشکان و پدیده قاچاق باعث کمبود شده بود که خوشبختانه بزودی مشکل برطرف می شود.

رئیس سازمان غذا و دارو تاکید کرد: باید کنترل مصرف بهینه در مورد این نوع شیرخشک ها در کشور انجام شود تا دچار کمبود نشویم، البته شیرخشک متابولیک برای کودکان نیازمند درب منزل ارسال می شود و برخی دیگر از طریق نسخه الکترونیک داروخانه توزیع می گردد.

وی در پایان گفت: بزودی اطلاعات کودکان نیازمند به انواع شیرخشک های رژیمی در سامانه تی تک ثبت می شود تا دسترسی آنها به این شیرخشک های آسان تر شود و مشکلی نداشته باشند.

بیشتر بخوانید:

واردات یک میلیون قوطی شیرخشک مخصوص نوزادان آلرژیک

توضیح سازمان غذا و دارو درباره علت کمبود شیرخشک‌های رژیمی

47231

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1624449

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =