طرح توسعه شهرک صنعتی شماره ۲ خرم‌آباد تصویب شد

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی لرستان گفت : توسعه شهرک صنعتی خرم آباد 2 در استان لرستان با تصویب هیات مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، بختیار رازانی با اشاره به ضرورت توسعه شهرکهای صنعتی استان گفت : در اولین نشست هیات مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران در سال 1401 مزین به نام "تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین"، توسعه یک شهرک صنعتی در استان لرستان به تصویب مجمع عمومی شرکت شهرکهای صنعتی استانها رسید.

وی افزود: توسعه شهرک صنعتی خرم آباد دو به مساحت 40 هکتار در شهرستان خرم آباد در استان لرستان از جمله شهرک های صنعتی تقاضا محوری می باشند که با تصمیم هیات مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران به عنوان مجمع عمومی شرکت های تابعه توسعه می یابد تا شرکت استانی تابعه سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران در استان لرستان بتواند با جذب سرمایهگذاران و واگذاری این اراضی صنعتی نسبت به ایجاد شغل پایدار در سطح منطقه اقدام نماید.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان با بیان اینکه با توسعه شهرک صنعتی فوق الذکر؛ 40هکتار به مساحت اراضی در اختیار شهرکها و نواحی صنعتی کشور افزوده میشود اظهار داشت: شرکتهای استانی تابعه سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران بتوانند نسبت به جذب سرمایه گذاران و به تبع آن ایجاد شغل پایدار در سطح کشور اقدام کنند.

رازانی تصریح کرد: : در طول سال 1400 نیز؛ ایجاد یا توسعه 48 شهرک و ناحیه صنعتی در 23 استان کشور به وسعت بیش از 7000 هکتار به تصویب هیات مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران بهعنوان مجمع عمومی شرکت شهرکهای صنعتی استانها رسیده است که برای طی فرآیند تصویب نهایی به مراجع قانونی ذیربط ارسال شد.

وی تصریح کرد : سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران و شرکتهای استانی تابعه آن اکنون با دارا بودن 844 شهرک و ناحیه صنعتی و سه منطقه ویژه اقتصادی درحال بهرهبرداری، 81 شهرک و ناحیه صنعتی تخصصی، 7 شهرک فناوری، 40 مرکز خدمات فناوری و کسب و کار، 2 مجتمع فناوری اطالعات و خدمات نرم افزاری، 99 هزار و 168 قرارداد منعقده و بهرهبرداری از 49 هزار و 221 واحد صنعتی و چهار هزار و 142 واحد کارگاهی تکمیل شده، زمینه اشتغال مستقیم 981 هزار و 28 نفر را در سراسر کشور فراهم نموده است

کد خبر 1624716

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =