افشاگری از تخلفی دیگر از عزیزی خادم در فدراسیون فوتبال

تسنیم نوشت: رئیس معزول فدراسیون فوتبال در سفر لیتوانی در جام جهانی فوتسال، برای همراهی میهمانانش خارج از مجوز شورای برون مرزی، از حساب فدراسیون هزینه کرده است.

فدراسیون فوتبال در دوره کمتر از یک سال ریاست عزیزی خادم، اعزام‌های خارجی بسیار زیادی داشت که در برخی از آنها دیده می‌شد نفراتی خارج از چارچوب تیم‌ها یا حتی فدراسیون فوتبال، در کنار عزیزی خادم حضور دارند. به طور مثال در سفر به لیتوانی همراهی عبدالرضا موسوی از یک شرکت هواپیمایی و غلامرضا علیخانی از یک شرکت طراحی سوپر مارکت که مدعی اسپانسری البسه تیم ملی بود خبرساز شد. با این حال، عزیزی خادم در هیچ یک از این موارد، حاضر به پاسخگویی نبود تا با تجمیع تخلفاتش هیئت رئیسه تصمیم به عزل موقت او بگیرد.

تخلفات ریز و درشت رئیس معزول فدراسیون فوتبال، این روزها نقل محافل شده و حالا سند دیگری نشان دهنده تخلف دیگری از سوی عزیزی خادم است. در حالی که در تمامی سفرها، فدراسیون‌ها باید برای نفرات اعزامی از شورای برون مرزی مجوز دریافت کنند و طبق این مجوز، اجازه هزینه‌کرد برای نفرات را دارند، اما سندی نشان می‌دهد که در سفر لیتوانی، میهمانان و همراهان عزیزی خادم فاقد مجوز شورای برون مرزی بوده‌اند.

مدیر امور اداری و تشریفات فدراسیون فوتبال، پیش از اعزام عزیزی خادم به لیتوانی برای حضور در جام جهانی فوتسال، در نامه‌ای خطاب به او از لزوم و اهمیت اعزام نفراتی که نام آنها در نامه آمده و فرصت کافی جهت اخذ مجوز شورای برون مرزی وجود ندارد، نوشته و خواستار صدور دستور برای پیگیری اعزام آنها می‌شود. عزیزی خادم در پاراف نامه خواهان اقدامات لازم جهت تهیه بلیت، اخذ ویزا شده و اعلام می‌کند که پرداخت هزینه هتل آنها «با مسئولیت خودش» انجام شود. در لیست نفرات اعزامی به حضور رئیس فدراسیون فوتبال و همراهان از تاریخ 25 تا 28 شهریور 1400 و همچنین عبدالرضا موسوی اشاره و روی نام یکی از نفرات هم خط زده شده است.

شهاب‌الدین عزیزی خادم , فدراسیون فوتبال ,

با این حال در نامه دیگری از سوی فردی به نام رضا احمدنژاد به فدراسیون فوتبال، مشخص شده حتی فدراسیون هزینه هتل میهمانان خود را پرداخت نکرده و نگارنده این نامه مدعی پرداخت هزینه اقامت میهمانان فدراسیون فوتبال در گراند هتل کمپینسکی کشور لیتوانی در شهر ویلتیوس شده است. در این نامه اشاره شده با توجه به پرداخت هزینه هتل با کارت اعتباری و عدم وجود این امکان از سوی میهمانان فدراسیون فوتبال، این فرد مبلغ 3164.50 یورو هزینه کرده و خواهان پرداخت این مبلغ از فدراسیون فوتبال شده است. در پایین این نامه که به نظر می‌رسد از سوی حسابرسی فدراسیون فوتبال نوشته شده، این فاکتور هزینه میهمانان شخصی عزیزی خادم یعنی عبدالرضا موسوی و غلامرضا علیخانی است که بدون رابطه کاری با فدراسیون و مجوزهای قانونی، عازم لیتوانی شده‌اند.

شهاب‌الدین عزیزی خادم , فدراسیون فوتبال ,

همچنین در سند دیگری که تاریخ آن 22 دی‌ماه 1400 (پیش از عزل عزیزی خادم) بوده و گزارش آن 9 اسفند 1400 (پس از عزل عزیزی خادم) تهیه شده است، اشاره شده مبلغ 2222 یورو با نرخ 317,298 ریال هزینه اقامت و پذیرایی عزیزی خادم، موسوی و علیخانی در کشور لیتوانی شده که هزینه آن را رضا احمدنژاد پرداخت کرده است. در این سند معادل ریالی این هزینه‌کرد نیز آمده که مبلغ 705 میلیون و 36 هزار و 156 ریال (70 میلیون و 503 هزار تومان) بوده و بار دیگر در نامه اشاره شده اعزام این نفرات فاقد مجوز شورای برون مرزی بوده است، آن هم در شرایطی که این نفرات هیچگونه رابطه شغلی و قراردادی با فدراسیون فوتبال نبوده‌اند.

شهاب‌الدین عزیزی خادم , فدراسیون فوتبال ,

گفته می‌شود بخشی از مبلغ 3164.50 یورو از سوی فدراسیون به صورتی (نقدی) پرداخت شده و به همین دلیل در گزارش نهایی حسابرسی این رقم 2222 یورو درج شده است.

در واقع عزیزی خادم در این سفر بدون مجوز شورای برون مرزی دو نفر را با خودش برده و هزینه آنها را هم از حساب فدراسیون پرداخت کرده است؛ تخلفی دیگر که هیئت رئیسه را مصمم به عزل او کرد. یکی از بیش از 40 موردی که هیئت رئیسه با استناد به آنها عزل عزیزی خادم را کلید زد، بی‌انضباطی‌های مالی و پرداخت‌های خارج از قانون بوده است.

256 251

کد خبر 1625084

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۱:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۵
  21 1
  تا عزیزی خادم نرفته کانادا دستگیرش کنید
  • IR ۱۳:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۵
   5 0
   خیلی جالبه با این همه تخلف آزاده و قطعا هم فرار میکنه
  • اسی IR ۱۶:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۵
   11 0
   هیچجا نمیره ثروت ونفوذش به اندازه ای هست که کل هزینه یکسال ریاستس را با یک برگ چک پرداخت کنه. واقعیت اینه که خ و دوستان راش نمیدن به کانادا واسه کانادا حداقل ورودی تعیین شده توسط هلدینگ اختلاسگران یک ملیارد دلاره.🤗
 • فقط استقلال IR ۱۷:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۵
  1 16
  سند هزینه های میلیاردی واسه باشگاه لنگ را هم رسانه ای کنید،پرداخت۱۰ میلیاردتومان به باشگاه لنگ،،،بعدازاین حسابرسی ها،سراغ اسنادمالی ۵سال گذشته وزارت ورزش بروید،هزینه های سلطانی فر را حسابرسی مالی دقیق انجام دهید.
 • علی DE ۲۲:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۵
  15 1
  تا کنون واقعا پرونده قابل قبولی که نشان از اتهام به عزیزی خادم باشه وجود نداره ، هر رئیسی بنا به موقعیت پستش همچین اختیاراتی داره ، واقعا فدراسیون بعد از دادکان چنین رئیس فدراسیونی به خود ندیده