چرا ایران بازی دوستانه ندارد؟

مدیر تیم ملی فوتبال با منطقی دانستن نگرانی‌ها برای وضعیت آماده‌سازی این تیم، گفت که اتهام‌زنی‌ها به شاگردان اسکوچیچ کمکی نمی‌کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، حمید استیلی در خصوص روند پیگیری برگزاری دیدارهای دوستانه تیم ملی ایران پیش از حضور در جام جهانی ۲۰۲۲ گفت: پس از دیدار با لبنان، رایزنی‌های اولیه برای برگزاری بازی‌های دوستانه در دستور کار فدراسیون قرار گرفت. با این وجود و با توجه به اینکه بسیاری از کشورها پیش از این اقدامات لازم در این خصوص را آغاز کرده بودند، این امکان وجود داشت که در سال گذشته، مذاکرات و مکاتباتی در این بخش انجام شود که این کار صورت نگرفته بود.

وی ادامه داد: به هر ترتیب بعد از قرعه‌کشی جام جهانی، در دوحه مذاکرات و ملاقات‌های خوبی در همین راستا صورت گرفت و می‌توانم بگویم با هماهنگی امور بین‌الملل فدراسیون، برخی از اعضای هیئت رئیسه، کادر اجرایی و هماهنگی کادر فنی، این روند به‌صورت مستمر دنبال شده و مذاکرات و مکاتبات با کشورهای متعدد از قاره‌های مختلف انجام شده است. در واقع همه در تلاش هستند که بتوانیم در این شرایط ویژه، بهترین تصمیم و انتخاب ممکن را داشته باشیم.

مدیر تیم ملی فوتبال ایران اضافه کرد: ما می‌توانستیم دو شیوه را انتخاب کنیم؛ انجام بازی‌های مورد نظر در کشورهای منطقه از جمله قطر، یا سفر به مقصد سایر کشورها و مناطق که هر کدام از این شیوه‌ها، معایب و فوایدی داشت. در نهایت با توجه به مجموعه شرایط این دو تصمیم و گزینه‌های موجود، برای انجام بازی‌های تدارکاتی در حال رایزنی هستیم.

استیلی در ادامه تصریح کرد:‌ طبیعتاً در این مسیر پیشنهادهای متعددی از شرکت‌ها و واسطه‌ها مطرح می‌شود که فدراسیون فوتبال، پیشینه و سوابق این واسطه‌ها را بررسی می‌کند و برخی از این موارد با توجه به سوابق منفی که داشته‌اند، گزینه مناسبی برای همکاری به شمار نمی‌روند. در خصوص سایر موارد هم با بررسی مجموعه شرایط از نظر فنی، امکان انجام بازی‌های مفیدتر و بهتر همچنین سایر الزامات و موضوعات مورد نظر تصمیم‌گیری خواهد شد.

وی با اشاره به تقویم شلوغ کشورهای اروپایی بیان کرد: با توجه به کلیه موارد و موضوعاتی که مطرح شد، به‌زودی و بعد از قطعی شدن برنامه‌ها در مورد جزئیات اردوهای آتی تیم ملی، خصوصاً اردوی خردادماه اطلاع‌رسانی لازم انجام می‌شود. البته باید به این موضوع هم اشاره کنیم که پُر بودن تقویم کشورهای اروپایی و برخی عوامل و دلایل دیگر، همچنین فشردگی برنامه بازی‌های بعضی دیگر از کشورها، کار ما را بسیار سخت کرده است.

مدیر تیم ملی فوتبال کشورمان خاطرنشان کرد: نگرانی درباره کیفیت آماده‌سازی تیم ملی شامل برگزاری اردوهای مناسب و داشتن دیدارهای دوستانه، بجا و منطقی است. با این حال اتهام زدن بر مبنای بعضی گمانه‌زنی‌ها، کمکی به تیم ملی نمی‌کند و بیشتر باعث می‌شود فوتبال‌دوستان و مردم در این خصوص دچار نگرانی شوند. آنچه مسلم است، مجموعه مسئولان تیم ملی و فدراسیون فوتبال در کنار هم برای تنظیم بهترین و مفیدترین برنامه آماده‌سازی ممکن تلاش خواهند کرد و در این مسیر، به تمامی جوانب امر و رفع حاشیه‌های احتمالی هم توجه ویژه داریم.

بیشتر بخوانید:

۲۵۶ ۲۵۱

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1626707

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =