قالیباف از مردم عذرخواهی نکرد ، با سناریو بافی توپ «سیسمونی گیت» خانواده اش را به زمین مجلس پرتاب کرد

قرن نو نوشت: قالیباف با سخنان اخیرش درباره ماجرای «سیسمونی گیت» ، تلاش کرده انتقادات به دختر و همسرش را پروژه تخریبی و سناریویی علیه مجلس و نه شخص خود تعریف کند.

«سکوت» آقای رئیس بالاخره شکسته شد. قالیباف بعد از چند روز که تب و تاب ماجرای «سیسمونی گیت» یا همان سفر دختر، همسر و دامادش به ترکیه گذشت لب به سخن گشود و به حواشی این سفر که ادعا می شود برای خرید سیسمونی بوده است پاسخ داد.

قالیباف عذرخواهی نکرد

قالیباف اما نه از موضع یک مسئول خاطی و برای عذرخواهی که از بابی جدید وارد این ماجرا شد و توپ را در زمینی دور از زمین خانواده اش انداخت.

" وفتی بحث سفر مطرح شد من مخالف بودم و گفتم صلاح نیست " ولی وقتی در نهایت تصمیم گرفتند این سفر را بروند، طبیعی بود که مادر هم باید برای مراقبت از دختر باردار همراه آنها می رفت.»، « برای خرید هم داستان‌سرایی‌ها کردند که اینقدر جنس زیاد خرید کردند که باعث درگیری پای کانتر فرودگاه شده و تهمت زدند و برای تخریب هشتک‌سازی کردند تا احساسات مردم را جریحه‌دار کنند، در حالیکه همه اینها دروغ بود.»، «خیلی ها به من گفتند این سفر اتفاق ویژه‌ای نیست، مگر شما از موقعیت خودت استفاده کردی، مگر با پاس سیاسی رفتند، مثل همه شهروندان دیگر یک سفر عادی رفتند لذا موضع‌گیری لازم نیست ولی حرف من این بود که همین حد هم پذیرفتنی نیست برای همین هم به آنها گفتم که از مردم عذرخواهی کنید و در همان ساعات اولیه، یعنی همان سحر همان روز، قبل از اینکه کسی بخواهد مطالبه‌ای مطرح کند، عذرخواهی هم انجام شد. این کاری بود که کمتر کسی انجام می‌دهد.» این بخشی از توضیحات رئیس مجلس درباره سفر خانواده اش به ترکیه است،

او گرچه از مخالفت خود با این سفر روایت کرده اما در ادامه از زبان دیگرانی که مشخص نیست چه کسانی هستند اصل این سفر را سفری عادی دانسته است. او در ادامه حتی عذرخواهی پسرش الیاس قالیباف بخاطر این سفر را هم اقدامی قابل تقدیر از سوی خانواده اش دانسته است که کمتر مسئولی این کار را خواهد کرد.

قالیباف در حالی «مدعی گونه» این سخنان را مطرح می کند که طی همین روزهایی که ماجرای «سیسمونی گیت» در رسانه ها پررنگ شده بود فیلم اظهارات او در ایام مناظرات انتخاباتی در فضای مجازی و رسانه ای دست به دست می شد که بخاطر سفر یکی از وزرای روحانی به اروپا حملاتی تند به رئیس جمهور وقت و وزیرش کرده بود اما حالا سفر خانواده خود به ترکیه را عادی جلوه داده است.

قالیباف هدف است یا مجلس؟

اما نکته جالبتر در سخنان روز گذشته قالیباف آنجاست که زمین بازی را نه در خانواده خود بلکه در مجلس تعریف کرده است. او در این سخنان تلاش کرده که انتقادات به دختر و همسرش را پروژه تخریبی و سناریویی علیه مجلس و نه شخص خود تعریف کند.

قالیباف می گوید؛« بالاخره مجلس در این دو سال کارهای بزرگی انجام داده است تلاش زیادی می‌کنند که عنوان مجلس انقلابی را تخریب کنند. این تخریب‌ها هزینه ایستادن در جهت خواست مردم است. هرگاه کاری برای مردم انجام دادیم و سمت مردم ایستادیم، پروژه‌سازان دست به کار شدند.»،« شما از ابتدا نگاه کنید از روزی که آقا مجلس را انقلابی خواندند، در داخل و خارج شروع کردند به تخریب مجلس. هدف این است که انقلابی بودن مجلس را تحت‌الشعاع قرار دهند. این مورد آخر هم در همان راستا است. فقط این بار وارد حریم خصوصی شدند. نشان می‌دهد که دیگر هیچ حد و مرزی را قائل نخواهند بود.»،« «این اولین بار نیست که من را تخریب می‌کنند، آخرین بار هم نخواهد بود. همانطور که این مجلس را هم از ابتدا تا امروز تخریب کردند و باز هم تخریب خواهند کرد آنچه باید برای ما مهم باشد، این است که نگذاریم این حاشیه‌ها ما را از کار برای مردم بازدارد. ما بعنوان مجلس انقلابی باید با حفظ روحیه جهادی و انقلابی، کار مردم را در اولویت قرار دهیم و مخصوصا برای حل مشکلات معیشتی آنها شبانه‌روز تلاش کنیم.»

قالیباف با بیان این اظهارات به نوعی سایه خطا را از سر خانواده خود برداشته و با نوعی مظلوم نمایی خود و خانواده اش را قربانی سناریوی مخالفان مجلس معرفی کرده است.

او حتی پا را فراتر گذاشته و جایی از رهبری انقلاب نیز نام می برد و معتقد است مجلسی که در بیان رهبری مجلس انقلابی خوانده می شود هدف تخریب است و اینگونه شخص خود را از زیر سایه ماجرای سیسمونی گیت بیرون کشیده است.

این اظهارات قالیباف را نوعی نهیب و هشدار به همفکران و هم طیفانش در مجلس هم می توان ارزیابی کرد، او اینگونه به نمایندگان هشدار داده است که اگر امروز او هدف تخریب بوده است ممکن است فردا هر کدام از آنها هدف قرار بگیرند و شاید از همین طریق توانست اجماع اکثریت آنها را برای صدور بیانیه ای که حمایت از قالیباف در آن مشهود بود را جلب کند.

قالیباف از مردم عذرخواهی نکرد ، با سناریو بافی توپ «سیسمونی گیت» خانواده اش را به زمین مجلس پرتاب کرد

بیشتر بخوانید:

حواشی اطراف قالیباف تمامی ندارد

حتی اگر حرف های قالیباف را درست فرض کنیم و سفر خانواده او به ترکیه را امری عادی جلوه دهیم اما نمی توان از این مهم عبور کرد که حواشی اطراف قالیباف طی سال های اخیر آنقدر زیاد بوده است که دیگر نمیتوان هرکدام از این حواشی را سناریوسازی و پروژه تخریب تفسیر و تعبیر کرد، از ماجرای فساد اثبات شده قائم مقام او در شهرداری تا املاک نجومی و فایل صوتی منتشر شده از جلسه فرماندهان سپاه و ...هرکدام پرونده ای بزرگ و پرسروصدا از حواشی اطراف قالیباف و یاران غار و خانواده اوست و مظلوم نمایی قالیباف در اینکه خانواده اش به بهانه تخریب مجلس هدف قرار گرفته اند چندان توجیه پذیر به نظر نمی رسد.

۲۱۲۱۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1627086

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =