از عمق ناپیدای مظلومیت ما صدایی آمدنت را وعده می‌داد. صدا را عدل خداوندی صلابت می‌بخشید و مهر ربانی گرما می‌داد و ما هر چه استقامت از این صدا گرفتیم و هر چه تحمل از این نوا دریافتیم. در زیر سهمگین‌ترین پنجه‌های شکنجه تاب می‌آوردیم که شکنج زلف تو را می‌دیدیم.

به گزارش خبرآنلاین، مجموعه نثر ادبی «خدا کند تو بیایی» نوشته سیدمهدی شجاعی که نخستین بار در سال ۷۲ در ۱۰۴ صفحه منتشر شد و در هر چاپ در شمارگان ۲۲ و ۳۰ هزار نسخه‌ای منتشر شده بود، برای نوزدهمین بار از سوی انتشارات نیستان منتشر شده است.

خدا کند تو بیایی 

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: «از عمق ناپیدای مظلومیت ما صدایی آمدنت را وعده می‌داد. صدا را عدل خداوندی صلابت می‌بخشید و مهر ربانی گرما می‌داد و ما هر چه استقامت از این صدا گرفتیم و هر چه تحمل از این نوا دریافتیم. در زیر سهمگین‌ترین پنجه‌های شکنجه تاب می‌آوردیم که شکنج زلف تو را می‌دیدیم. در چکاچک شمشیر‌ها و کشاکش تازیانه‌ها برق نگاه تو تابمان می‌داد و صدای گامهای آمدنت توانمان می‌بخشید.

رایحه‌ات که مژده حضور تو را بر دوش می‌کشید مرهمی بر زخمهای نو به نومان بود و جبر جانهای شکسته‌مان. درد‌ها از آن رو تاب آوردنی بود که آمدنی بودی. تحمل شدائد از آن رو شدنی بود که ظهورت شدنی بود و به تحقق پیوستنی. انگار تخم صبر بودیم که در خاک انتظار تاب می‌آوردیم تا در هرم خورشید تو به بال و پر بنشینیم.

سنگینی بار انتظار بر پشت ما سنگینی یک سال و دو سال نیست سنگینی یک قرن و دو قرن نیست. حتی از زمان تودیع یازدهمین خورشید نیست. تاریخ انتظار و شکیبایی ما به آن ظلم که در عاشورا بر ما رفته است بر می‌گردد، به آن تیر‌ها که از کمان قساوت برخاست و بر گلوی مظلومیت نشست، به آن سم اسب‌های کفر که ابدان مطهر توحید را مشبک کرد. به آن جنایتی که دست و پای مردانگی را برید. از آن زمان تاکنون ما به آب حیات انتظار زنده‌ایم، انتظار ظهور منتقم خون حسین.

تاریخ استقامت ما از آن زمان هم دور‌تر می‌رود، از عاشورا می‌گذرد و به بعثت پیامبر اکرم می‌رسد. هم او در مقابل جهل و ظلم و کفر و شرک و عناد و فسادی که جهان آن زمان را پوشانده بود وعده می‌فرمود که کسی خواهد آمد. نامش نام من، کنیه‌اش کنیه من، لقبش لقب من، دوازدهمین وصی من خواهد بود و جهان را از توحید و عدل و عشق و داد پر خواهد فرمود.

اما تاریخ صبر و انتظار ما به دورتر‌ها برمی گردد، به مظلومیت و تنهایی عیسی، به غربت موسی، به استقامت نوح و از همه این‌ها عبور می‌کند تا به مظلومیت هابیل می‌رسد. انتظار و بردباری ما را وسعتی است از هابیل تا کنون و تا برخاستن فریاد جبرئیل در زمین و آسمان و آوردن مژده ظهور امام زمان.

آری و در آن زمان هستی حیات خواهد یافت، عشق پر و بال خواهد گشود و در رگ‌های خشکیده علم، خون تازه خواهد دوید. پشت هیولای ظلم و جهل با خاک، انس جاودان خواهد گرفت، شیطان خلع سلاح خواهد شد، انسان بر مرکب رشد خواهد نشست و عروج را زمزمه خواهد کرد.»

هموطنان تهرانی برای تهیه این کتاب‌‌ کافیست با شماره 88453188 سامانه اشتراک محصولات فرهنگی؛ سام تماس بگیرند و کتاب را در محل کار یا منزل _ بدون هزینه ارسال _ دریافت کنند.

۲۹۱/۶۰

کد خبر 162722

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =