۰ نفر
۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۳
در دیدار وزیران خارجه ایران و لهستان چه گذشت؟

زبیگنیو رائو، وزیر امور خارجه لهستان در جریان سفر به کشورمان با حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار کرد.

به گزارش خبرآنلاین، وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار گسترش مناسبات دوجانبه و همکاری در سطح بین‌المللی و منطقه‌ای را حائز اهمیت دانست و از لهستان به خاطر حمایت از ایران جهت مهار بحران کرونا با اهدای واکسن و همچنین همکاریهای این کشور در خروج اتباع ایرانی از اوکراین قدردانی کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی با تاکید بر اینکه رایزنی‌ها میان دو کشور در موضوعات مختلف اقتصادی در سطوح مختلف سیاسی تداوم دارد، انگیزه بخشی به بخش خصوصی و رفع همه موانع جهت مبادلات تجاری در حوزه های مختلف میان دو کشور را از اولویتهای این دیدار دانست.

وزیر امور خارجه لهستان با اشاره به روابط دیرینه میان ایران و لهستان، یکی از دلایل مهم این سفر را سالگرد هشتادمین سال ورود مهاجران لهستانی به ایران در جریان جنگ جهانی دوم دانست و با بیان اینکه ایران میزبان بسیاری از غیرنظامیان و نظامیان لهستانی در خاک خود بوده از ایران تشکر کرد. او همچنین به ظرفیت دیپلماسی پارلمانی و گسترش همکاری‌های مطالعاتی میان دو کشور اشاره کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه مواضع جمهوری اسلامی ایران در قبال تحولات اوکراین و منطقه، از جمله امنیت و ثبات در افغانستان و عراق و حضور میلیون ها پناهجوی افغانستانی در کشورمان را تشریح کرد. در همین راستا وزیر امور خارجه لهستان نیز به تشریح مواضع کشورش پیرامون جنگ اوکراین پرداخت و وضعیت کشورش در دوران جنگ و حضور گسترده مهاجرین اوکراینی را تشریح کرد.

311311

کد خبر 1629202

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =