ادعای انگلیس: روسیه در پیشروی به شرق اوکراین ناکام بوده است

ایرنا نوشت: وزارت دفاع انگلیس در تازه‌ترین ارزیابی خود از تحولات اوکراین مدعی شد که روسیه نتوانسته در شرق اوکراین پیشرفت چشمگیری داشته باشد.

در بیانیه روز جمعه وزارت دفاع انگلیس آمده است: روسیه تلاش زیادی در مجاورت ایزیوم و سورودونتسک انجام می دهد تا به سمت اسلوویانسک و کراماتورسک پیشروی کند. هدف اصلی در این محور، محاصره کردن نیروهای اوکراینی در منطقه عملیاتی نیروهای مشترک، منزوی کردن آنهاازپشتیبانی توسط یگان‌های غرب کشور است.

در ادامه این بیانیه ادعایی آمده است: نیروهای اوکراینی با موفقیت از تلاش روسیه برای عبور از رودخانه در دونباس جلوگیری کردند. تصاویر نشان می دهد که روسیه در هنگام عبور از رودخانه سیورسکی دونتس در غرب سورودونتسک، تجهیزات زرهی قابل توجهی را از حداقل یک گردان تاکتیکی از دست داد.

وزارت دفاع انگلیس مدعی شد:گذر از رودخانه در یک محیط مورد مناقشه، یک مانور بسیار خطرناک و بیانگر فشاری است که فرماندهان روسی برای پیشرفت در عملیات خود در شرق اوکراین قرار دارند.

براساس این ارزیابی ادعایی، روسیه به‌رغم تمرکز نیروها در این منطقه، پس از عقب نشینی واستقرار مجدد یگان‌ها از استان های کی‌یف و چرنیهف، نتوانسته پیشرفت چشمگیری داشته باشند.

جنگ در اوکراین اکنون دومین ماه را پشت سر گذاشته و در حالی که رئیس‌جمهوری اوکراین از کشته شدن ۱۶ هزار نیروی روسیه خبر می‌دهد، وزارت دفاع روسیه تنها کشته شدن یکهزار و ۳۵۱ نفر را تایید کرده است.

سازمان ملل متحد اواخر فروردین اعلام کرد که از آغاز جنگ در اوکراین حدود ۱۲ میلیون نفر بی‌خانمان شده‌اند .این آمار شامل ۴.۹ میلیون پناه‌جو که کشور را ترک کردند و ۷.۱ میلیون نفری است که در داخل کشور آواره شده اند.

311311

کد خبر 1630648

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 1
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۲:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۳
    فعلاً که شما به التماس افتاده اید و از روسیه می خواهید محاصره غلات را پایان دهد.