معاون حقوقی قوه قضاییه: آزمون کانون وکلا چند ماه آینده برگزار می‌شود

ایرنا نوشت: معاون حقوقی و امور مجلس قوه قضابیه گفت: فراهم‌شدن زمینه جذب جوانان تحصیل‌کرده در بازار اشتغال متناسب با تخصص آنها دغدغه مسوولان است و مصوبات مجلس در این جهت قابل ارزیابی است.

حجت‌الاسلام نورالله قدرتی روز جمعه در حاشیه برگزاری آزمون سراسری وکالت دادگستری در مشهد افزود: قوه قضاییه نیز برای پاسخگویی به تقاضای اشتغال متخصصان این حوزه، اهتمام ویژه دارد.

وی خاطر نشان کرد: آزمون سراسری وکالت نیز امروز با هدف جذب کارشناسان این حوزه امروز در سراسر کشور در حال برگزاری است.

معاون حقوقی و امور مجلس قوه قضاییه اضافه کرد: همچنین زمینه برگزاری آزمون کانون وکلای دادگستری نیز فراهم شده و این آزمون در چند ماه آینده در سراسر کشور برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام قدرتی افزود: آزمون امسال در راستای قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار برگزار می‌شود، در صدور مجوزهای کسب و کار در گذشته کوتاهی‌هایی صورت گرفته است.

وی تاکید کرد: به منظور ارتقای سطح علمی افرادی که امسال در مجموعه قضایی و حقوقی جذب شوند، دوره‌های کارآموزی فراهم خواهد شد، در فرایند تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار امکان حل مساله وجود دارد.

در اجرای اصل ۱۲۳ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار که با عنوان طرح تسهیل صدور برخی مجوزهای کسب و کار به مجلس شورای اسلامی تقدیم شده بود، در جلسه علنی روز سه‌شنبه مورخ ۲۴ اسفند ۱۴۰۰ تصویب شد.

این قانون پنجم اردیبهشت ۱۴۰۱ از سوی مجلس به دولت ابلاغ شد.

آزمون وکالت دادگستری امروز ۲۳ اردیبهشت ماه به صورت سراسری با حضور ۸۰ هزار داوطلب از سراسر کشور در ۲۲۴ حوزه فرعی و ۵۰ حوزه اصلی دانشگاه آزاد در حال برگزاری است.

بیشتر بخوانید:

رقابت ۸۰ هزار داوطلب ورود به مرکز مشاوران حقوقی قوه قضاییه

تصمیم جدید برای مالیات وکلا و پزشکان

۲۳۳۲۳۱

کد خبر 1630686

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =