تاکید بر استفاده از ظرفیت کامل نیروگاه بندرعباس در پیک تابستان

معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزیر نیرو در جریان بازدید از روند آمادگی واحدهای نیروگاه بندرعباس، گفت: با توجه به اینکه 90 درصد تعمیرات اساسی و نیمه اساسی، توسط متخصصان داخلی و بومی این نیروگاه انجام می‌شود و خروج‌های اضطراری به حداقل رسیده، این اطمینان حاصل شده که در سال جاری شاهد تولید پایدار و مستمر برق در سطح کشور باشیم.

به گزارش خبرآنلاین، «محسن بختیار»، معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزیر نیرو صبح امروز با حضور در نیروگاه بندرعباس، از تلاش شبانه‌روزی و بی‌وقفه کارکنان و متخصصان این واحد نیروگاهی و اتصال به شبکه سراسری برق، قدردانی و تاکید کرد: در پیک تابستان امسال، با توجه روند رو به رشد تولید واحدها، از توان کامل ظرفیت این نیروگاه در پیک تابستان استفاده شود.

معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزیر نیرو، نیروگاه بندرعباس را حساس‌ترین و مهمترین نیروگاه جنوب‌شرق کشور عنوان کرد و افزود: این نیروگاه ظرفیت آن را دارد که به مرز تولید 1100 مگاوات برسد و با توجه به مذاکراتی که با شرکت گاز صورت گرفته و استفاده از گاز تخصیصی، این مشکل بزودی برطرف شده و این نیروگاه می‌تواند از تمام ظرفیت خود برای تولید استفاده کند.

بختیار با بیان اینکه استفاده از ظرفیت متخصصان داخلی و شرکت‌های دانش بنیان در دستور کار وزارت نیرو قرار دارد و همه شرکت‌های مادر ملزم به استفاده از این توانمندی در جهت بالا بردن ظرفیت تولید هستند، گفت: نمونه بارز آن واحد 320 مگاواتی شماره 2 بخار نیروگاه بندرعباس بوده که به طورکامل و بر اساس تکنولوژی و توان داخل به بهره‌برداری رسیده و صرفه‌جویی ارزی را به دنبال داشته است.

نیروگاه بندرعباس دارای چهار واحد 320 مگاواتی بخار و دو واحد گازی 25 مگاواتی است که خود را با تمام توان، برای پیک تابستان 1401 آماده می‌کند.

48

کد خبر 1632009

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =