افزایش ۱۱۸ درصدی جابجایی مسافر در بنادر شرق هرمزگان

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق از افزایش ۱۱۸ درصدی جابجایی مسافر در بنادر شرق هرمزگان خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین، حمیدرضا محمدحسینی تختی مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق در تشریح آمار جابه‌جایی مسافران در بازه زمانی فروردین تا نیمه اردیبهشت ماه سال جاری گفت: بیشترین آمار ثبت شده در مسیر دریایی بندر شهید حقانی به جزایر قشم و هرمز بوده که آمارها رشد ۹۹ درصدی رانسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۰ نشان می دهد.
محمدحسینی تختی با بیان اینکه بندر شهیدحقانی در مقایسه با سایر بنادر مسافری کشور از جایگاه بسیار مهمی برخوردار است، گفت: این بندر با توجه به موقعیت مکانی و استفاده از زیر ساخت‌های مجهز و بهره‌مندی از ترمینال مسافری و ۱۲ پست اسکله برای پهلوگیری شناورهای تندرو، بزرگترین پایانه مسافری دریایی در کشور محسوب می‌شود که از این نظر در صدر بنادر مسافری و گردشگری ایران قرار دارد.
وی اظهار داشت: در جزیره رنگین کمانی هرمز نیز به لحاظ دارا بودن جاذبه‌های گردشگری منحصر به فرد خود در قلب خلیج فارس با جابه‌جایی ۲۰۰ هزار مسافر و گردشگر در فروردین ماه سال جاری، نسبت به سال قبل ۱۶۴ درصد افزایش را به دنبال داشته است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به رونق تردد در مسیر خارجی بندر شهید باهنر به شارجه اشاره کرد و افزود: طول مدت سفر دریایی از بندرشهید باهنر به شارجه 6 ساعت در شرایط مطلوب آب و هوایی است و براساس پیش بینی صورت گرفته انجام این سفر دریایی ۲ بار در هفته و با یک فروند شناور مسافری تندرو به ظرفیت۲۰۰ نفر انجام می‌شود.
وی در پایان با اشاره به ضروروت توجه به سلامت مسافران و گردشگران در شرایط متاثر از ویروس کرونا خاطرنشان کرد: از سال جاری با بهبود شرایط شاهد افزایش ترددهای مسافری هستیم اما این شرایط به منزله رعایت نکردن دستور العمل‌های بهداشتی و مراقبتی نیست و همچنان لازمه انجام این سفرها طبق روال گذشته دستورات ابلاغی از سوی ستاد ملی کرونا است.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1631642

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =