برگزاری اجلاسیه سراسری روحانیون آزاده و یادواره شهدای روحانی در قزوین

استاندار قزوین گفت: روحانیت جزو اقشاری است که بیشترین شهدا را تقدیم انقلاب و اسلام کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ محمدمهدی اعلایی، استاندار قزوین روز دوشنبه در اجلاسیه سراسری روحانیون آزاده و یادواره شهدای روحانی اظهار کرد: استان قزوین مهد پرورش بزرگان نام‌آوری است که در تمامی موضوعات افتخارات قابل توجهی کسب و به جامعه تقدیم کرده‌اند.

او افزود: یکی از اسناد ماندگار در تاریخ انقلاب اسلامی سندی است که امام خمینی (ره) در واپسین روزهای زندگی با برکت خود در قالب نامه به روحانیون، ائمه جمعه و جماعات تدوین کردند که به منشور روحانیت مشهور شد.

اعلایی گفت: با مطالعه این سند و دقت در مطالب این نامه که از لحاظ معارف معنوی و موضوعات ادبی بسیار برجسته است به مواردی دست پیدا می‌کنیم که فصل مشترک آن برگزاری چنین جلسه‌ای است.

استاندار قزوین اضافه کرد: امام خمینی (ره) وقتی وضعیت روحانیت را تبیین و تشریح می‌کنند به ایثار، از خودگذشتگی و شهادت تأکید کرده و روحانیت را جزو اقشاری معرفی می‌کنند که بیشترین شهدا را تقدیم انقلاب و اسلام کرده‌اند.

نماینده عالی دولت در استان با بیان اینکه بسیاری از جملات مشهور امام خمینی(ره) درباره جنگ مفاهیم مندرج در این نامه است، ادامه داد: امام خمینی (ره) در این نامه تاکید بر آینده جهان و نیاز جامعه بشری به مفاهیم مورد توجه روحانیت داشتند و این مهم نشان‌دهنده‌ی نقش ویژه و برجسته روحانیت است.

او افزود: از نگاه معمار انقلاب، مفاهیم روحانیت، ایثار و جهاد در کنار یکدیگر دیده شده و در طول تاریخ تشیّع جان برکفی، آزادگی و شهادت قرین با واژه روحانیت بوده است.

استاندار قزوین اضافه کرد: قزوین یکی از گنج‌ها و مراکز پرظرفیت ناشناخته کشور ایران است و این شهر بسیار بیشتر از اینکه شناخته شده ظرفیت دارد و امیدواریم شرکت‌کنندگان حاضر در این اجلاسیه از حضور خود در این شهر لذت ببرند.

48

کد خبر 1632055

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =