ایجاد زیرساخت اینترنت فیبرنوری در ۱۱ شهر آذربایجان‌غربی

مدیر مخابرات منطقه آذربایجان‌غربی در گفت و گو با خبرنگاران از عزم جدی مخابرات استان برای توسعه سرویس‌های با کیفیت باند پهن خبر داد و گفت: هم اکنون در یازده شهر استان زیرساخت اینترنت فیبرنوری ایجاد شده است.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، چنگیز نوری در نشست خبری مخابرات به مناسبت هفته ارتباطات با تشریح آخرین وضعیت زیرساخت‌ها و شاخص های مخابراتی در آذربایجان غربی اظهار کرد: سال ۱۴۰۱ برای مخابرات منطقه آذربایجان‌غربی سال توسعه فیبر درون شهری و واگذاری سرویس های با کیفیت باندپهن است.

وی افزود: این سرویس ها (FTTH,FTTX) در سطح استاندارد های جهانی هستند و ما در ۴۵ روز اول سال در سطح استان ۴۰۰ خانوار متقاضی را به این شبکه ارزشمند متصل کرده ایم.

نوری خاطرنشان کرد: در ۱۱ شهرستان آذربایجان‌غربی، از سال گذشته زیرساخت های ارائه خدمات باندپهن بر بست فیبرنوری ایجاد شده و امسال علاقه مند هستیم تا با همراهی رسانه ها این خدمات را به صورت گسترده در اختیار مردم قرار دهیم.

مدیر مخابرات منطقه آذربایجان‌غربی گفت: متقاضیان میتوانند این خدمات را بر بستر فیبرنوری و تا ۷۰ مگابیت بر ثانیه سرعت از مخابرات منطقه آذربایجان‌غربی دریافت کنند که قطعا دریافت این سرویس باکیفیت برای مشترکین لذت بخش خواهد بود.

نوری ادامه داد: تعدادی از روستاها نیز به شبکه FTTH متصل شده اند که ما شاهد افزایش قابل توجه متقاضیان دریافت این سرویس با کیفیت در روستاها نیز هستیم.

مدیر مخابرات منطقه آذربایجان‌غربی توسعه زیرساخت های فیبرنوری در استان را حق مشترکین مخابرات عنوان کرد و افزود: این حق مردم استان است که از این سرویس‌های با کیفیت بهره مند باشند و ما نیز مصمم به توسعه آن در مناطق مختلف استان و جلب رضایت مشترکین هستیم، البته توسعه زیرساخت ها و واگذاری سرویس VDSL نیز با قدرت در حال انجام است.

وی گفت: ما امیدواریم برنامه سنگین توسعه در استان را که شرکت مخابرات ایران برای آذربایجان‌غربی تدارک دیده است را تحقق ببخشیم.

نوری در پاسخ به سئوال خبرنگاران در خصوص افزایش موارد سرقت کابلهای مخابراتی با تقدیر از تلاش های بسزای نیروی انتظامی در مقابله با این آسیب اجتماعی خاطرنشان کرد: مخابرات به هیچ عنوان در موارد سرقت از مشترکین درخواست مساعدت مالی برای تامین کابل دزدیده شده نمیکند، اما در مواردی که برای چندمین بار کابل مشترکی مورد سرقت قرار میگیرد، خود مشترک داوطلبانه و با تمایل خود برای تسریع روند جایگزینی برای تامین کابل مخابراتی اعلام آمادگی میکند.

مدیر مخابرات منطقه آذربایجان غربی تاکید کرد: متاسفانه در سال گذشته بیش از ۹ میلیارد تومان از محل سرقت تجهیزات مخابراتی به شبکه مخابراتی آسیب وارد شده که امیدواریم با حل ریشه ای آسیب های اجتماعی شاهد هزینه کرد این مبلغ در رشد و توسعه شبکه ارتباطاتی استان باشیم.

نوری همچنین در خصوص آخرین وضعیت تحت پوشش اینترنت پرسرعت در آذربایجان غربی گفت: ۱۰۰ درصد مناطق شهری و ۸۰ درصد مناطق روستایی تحت پوشش اینترنت پرسرعت قرار دارند که ما آماده ایم با همراهی دولت در قالب طرح USO وضعیت ارتباطاتی روستاها را بهبود ببخشیم، در همین دو سال گذشته نیز بیش از ۴۰۰ روستای استان از طریق همراه اول به شبکه اینترنت پرسرعت متصل شد.

مدیر مخابرات منطقه آذربایجان‌غربی همچنین در خصوص برنامه استان برای نسل پنجم اینترنت همراه ۵G اظهار کرد: فعلا برنامه ای در این خصوص به استان ابلاغ نشده اما قطعا در صورت ابلاغ شهر ارومیه در اولویت این اقدام خواهد بود.

نوری افزود: اولویت ما در سال جاری توسعه و بهبود کیفی شبکه ارتباطی در استان خواهد بود و در این راستا امروز ۷ هزار خانوار از سرویس باند پهن ftth در استان بهره مند هستند.

48

کد خبر 1633339

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =