معاون امور مجلس رئیسی هشدار داد /  ترغیب ملت ها به کاهش جمعیت از سوی مستکبران

ایسنا نوشت : حسینی گفت : امروز با توجه به همگرایی و همفکری قابل توجهی که بین قوای سه گانه و همه نهاد ها شکل گرفته است بهترین فرصت برای ایجاد تحول در عرصه های مختلف و اصلاح رویه های اشتباه گذشته است.

سید محمد حسینی روز شنبه در نشست تبیین جایگاه سلامت اجتماعی و توانبخشی در نظام سلامت با اشاره به لزوم آینده نگری در زمینه جمعیت کشور و آسیب های ناشی از بی توجهی به این موضوع مهم ، گفت: دولت مردمی موضوع جمعیت را با حساسیت و اولویت در دستور کار خود قرار داده و تلاش می کند با استفاده از ظرفیت همگرایی با مجلس شورای اسلامی، گام های بلند و موثری دراین زمینه بردارد.

وی تصریح کرد: امروز با توجه به همگرایی و همفکری قابل توجهی که بین قوای سه گانه و همه نهاد ها شکل گرفته است بهترین فرصت برای ایجاد تحول در عرصه های مختلف و اصلاح رویه های اشتباه گذشته است.
حسینی با اشاره به همکاری دولت و مجلس در خصوص توجه به موضوع رشد جمعیت کشور، خاطرنشان کرد: دولت بلافاصله پس از تصویب طرح جوانی جمعیت با اولویت بودجه لازم را به آن اختصاص داد. ضمن اینکه رئیس جمهور نیز اهتمام ویژه ای در این خصوص دارند و ستاد جمعیت را تشکیل داده و بین دستگاه های مختلف اجرایی تقسیم کار مشخصی انجام گرفته است و مقرر شده است تا بر اساس عملکردهای دستگاه ها، اعتبارات لازم به آنها اختصاص یابد.

معاون رئیس جمهور افزود: دولت همچنین مشوق های لازم را برای حمایت و ترغیب جوانان به ازدواج و فرزند آوری در دستور کار خود قرار داده است.
معاون رئیس جمهور با اشاره به هشدار و توصیه های رهبری عزیز در زمینه های مختلف از جمله عدم غفلت از رشد جمعیت، توجه به امنیت غذایی و مقابله با هجمه فرهنگی دشمنان، اظهارداشت: بی تردید اگر به موقع بنا به توصیه ها و هشدارهای آینده نگرانه رهبری معظم انقلاب اقدام عملی می شد امروز از وضعیت بهتری برخوردار بودیم.

حسینی با تاکید بر اینکه درخصوص مسایل اجتماعی باید عقب ماندگی و کاستی های گذشته با برنامه ریزی و اقدامات جهادی جبران شود، گفت: دانشگاه های دراین زمینه می توانند با ارائه راهکار های کارشناسی به دولت کمک کنند و دولت از نظرات و دیگاه های دانشگاهیان استقبال می کند.
معاون رئیس جمهور خاطرنشان کرد: در طول تاریخ همواره بزرگان و اندیشمندان، جمعیت را یکی از مهمترین مولفه های اقتدار یک ملت عنوان کرده اند و در مقابل مستکبران بر اساس اسنادی که منتشر شده رشد جمعیت کشورها را برخلاف منافع خود محسوب کرده و با توسل به روش های سیاسی، فرهنگی و اقتصادی بدنبال ترغیب ملت ها به کاهش جمعیت بودند.

معاون امور مجلس رئیسی : دولت تاکیدات راهبردی رهبر انقلاب در زمینه جمعیت را با جدیت پیگیری می‌کند

بیشتر بخوانید:

وی تصریح کرد: امروز رئیس جمهور و مجموعه دولت نسبت به رشد جمعیت اهتمام جدی دارند و قطعا با همگرایی با مجلس شورای اسلامی و سایر نهادهای انقلاب می توان گام های پایدار و مفیدی در این زمینه برداشت.

حسینی تاکید کرد: روند گذشته مبنی بر تحدید جمعیت باید به سمت تشویق و ترغیت جوانان به ازدواج و فرزند آوری تغییر کند و در این زمینه هرکدام از دستگاه ها از وظایف مشخصی برخوردار شده اند.

معاون امور مجلس رئیس جمهور با اشاره به لزوم برنامه ریزی مناسب برای رسیدگی به امور سالمندان گفت: باید از امروز پیش بینی های لازم درخصوص روند افزایش جمعیت افراد سالمند انجام شده و تصمیمات و برنامه ریزی های ضروری برای رسیدگی و برطرف کردن نیازهای سالمندان اتخاذ شود.

وی در ادامه با گرامیداشت سالروز آزادی خرمشهر خاطرنشان کرد: آن زمان در اوج ناباوری توانستیم خرمشهر را فتح و آزاد کنیم و این کار نشان داد که اگر با اتحاد و همدلی به وظیفه و تکلیف خود عمل کنیم نصرت الهی نیز شامل حال ما خواهد شد. لذا سوم خرداد یک معیار است و براساس آن امروز نیز می توانیم در حوزه های گوناگون اقدامات بزرگ و ماندگاری را خلق کنیم.

در این جلسه رئیس دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی و تعدادی از اساتید این دانشگاه ضمن ارائه گزارشی از برنامه های دانشگاه در حوزه سلامت اجتماعی و بستری و درمان بیماران، پیشنهادات و دیدگاه های خود را درخصوص جوانی جمعیت و بهبود و ارتقای سلامت روانی و اجتماعی جامعه بیان کردند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور همچنین از نمایشگاه دستاوردهای دانشگاه در زمینه توانبخشی که در حاشیه این نشست برپا شده بود بازدید و با توضیحات ارائه شده در جریان اقدامات انجام شده قرار گرفت.

۲۱۲۱

کد خبر 1633422

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =