‍مهار دو فقره آتش سوزی درمزارع گندم دشت جایدر پلدختر

 سرپرست واحد آتش نشانی و خدمات‌ ایمنی شهرداری پلدختر از وقوع دو فقره آتش سوزی در مزارع دشت جایدر خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین لرستان ،محمدحسن بخشیوند با تشریح جزییات این حادثه گفت :راس ساعت۱۲:۵۵ بعد از ظهر روز شنبه ۱۴۰۱/۰۲/۳۱به دنبال تماس تلفنی با سامانه ۱۲۵ آتش نشانی مبنی بر آتش سوزی مزارع گندم دشت جایدر ( جنب مینی پالایشگاه ) ، بلافاصله یک اکیپ سنگین همراه با تجهیزات اطفاء حریق از آتش نشانی به محل حادثه اعزام و اکیپ پشتیبان در ایستگاه آتش نشانی حضور یافتند .

وی افزود: خوشبختانه باتوجه به حضور پر تعداد و هوشیاری کشاورزان حریق اطفاء و با رسیدن آتش نشانان ایمن سازی محدوده حریق انجام گرفت .

سرپرست واحد آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری پلدختر گفت: مجددا در همین روز راس ساعت ۱۹:۲۰ به دنبال تماس تلفنی با سامانه ۱۲۵ آتش نشانی مبنی بر آتش سوزی یک دستگاه کمباین در حال برداشت محصول گندم واقع در ضلع غربی گلزار شهدای شهرستان پلدختر، بلافاصله یک اکیپ سنگین همراه با تجهیزات اطفاء حریق از آتش نشانی به محل حادثه اعزام و اکیپ پشتیبان در ایستگاه آتش نشانی حضور یافتند.

وی ادامه داد : خوشبختانه با درایت حاضرین در محل ، کمباین از مزارع برداشت نشده دور شده و با کمک کشاورزان تا رسیدن آتش نشانان از گسترش حریق جلوگیری بعمل آمد ، در ادامه آتش سوزی توسط عوامل آتش نشانی بصورت کامل اطفاء شد.

سرپرست آتش نشانی شهرداری پلدختر با اشاره به نکات ایمنی برای کشاورزان تصریح کرد : وجود خاموش کننده دستی در کمباین ها الزامیست و به همراه داشتن این وسیله کاربردی گاهی از تباه شدن دسترنج کشاورزان جلوگیری بعمل می آورد.
در صورت مشاهده نقص فنی و احتمال شعله وری در کمباین بلافاصله آنرا به محلی دور از مزارع منتقل کرده و با سامانه ۱۲۵ تماس بگیرید .

بخشیوند یاد آور شد : تا برداشت کامل محصولات کشاورزی شهرستان واحد آتش نشانی و خدمات ایمنی در آماده باش کامل به سر می برد.

علت‌ حوادث فوق از سوی کارشناسان در دست بررسی است.

کد خبر 1633497

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =