اوربان تحریم‌های روسیه را به بمب اتم تشبیه کرد

ایرنا نوشت: ویکتور اوربان نخست وزیر مجارستان نسبت به اعمال تحریم های ضد روسی غرب به سرکردگی آمریکا هشدار داد و پیامدهای آن را همچون بمب اتم تشبیه کرد که می تواند بازخورد و نتیجه ای معکوس به همراه داشته باشد.

شبکه خبری راشاتودی با انتشار این خبر افزود: نخست وزیر مجارستان اعمال تحریم های اتحادیه اروپا علیه روسیه را به چالش کشیده و هشدار داده است این تحریم ها به ویژه برای اتحادیه اروپا تبعات سنگین خواهد داشت و می تواند منجر به تشدید فقر غذایی و افزایش مهاجرت ها به سمت اروپا شود.

تارنمای راشاتودی نوشت: اوربان روز شنبه (روز گذشته ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ) در جریان دیدار با «الکساندر ووچیچ»، رئیس جمهور صربستان در نمایشگاه بین المللی کشاورزی در «نووی ساد» (Novi Sad) - شهری واقع در شمال صربستان - تصریح کرد بوداپست با تصمیمات اتخاذ شده از سوی بروکسل در مورد تحریم های ضد روسیه موافق نیست، وی افزود اقدامات تحریمی (غرب به سرکردگی آمریکا) می تواند به اقتصاد مجارستان آسیب وارد کرده و منجر به افزایش قیمت ها شود.

راشاتودی افزود: نخست وزیر مجارستان گفت؛ «اعمال تحریم ها علیه روسیه همتراز با یک بمب اتمی است چراکه این قضیه می تواند بطور بالقوه به وضعیتی منجر شود که مجارستان قادر نباشد به مردم خود غذا دهد و علاوه بر آن تحولات اخیر می تواند منتج به بحران مهاجرتی جدیدی شود.

زمستان سختی در پیش رو است

تارنمای خبری راشاتودی نوشت: نخست وزیر مجارستان هشدار داد؛ «زمستان سختی در پیش است، چراکه تورم درحال جولان دادن، قیمت ها رو به فزونی ، قحطی درحال گسترش در بسیاری از نقاط جهان است و جنگ را دراوکراین داریم».

راشاتودی نوشت: اوربان افزود که مجارستان وصربستان ، یکی از این دو کشور بعنوان عضو اتحادیه اروپا و دیگری خارج از این اتحادیه قرار ؛ با این حال هردو سهمی از این مشکلات می برند.

تارنمای این رسانه روسی نوشت: مجارستان با اشاره به تحریم های ضد روسی به کرات به اتحادیه اروپا هشدارداده است که تحریم علیه نفت و گاز روسیه خط قرمز بوداپست بوده ، چراکه مجارستان به شدت به واردات انرژی از روسیه وابسته است.

311311

کد خبر 1633557

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =