تشکیل پرونده قضایی در خصوص هنجارشکنی در حسینیه امینی‌های قزوین

دادستان عمومی و انقلاب قزوین از تشکیل پرونده قضایی علیه هنجارشکنان در حسینیه امینی‌های قزوین خبرداد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ محمد قاسمی، دادستان قزوین در تشریح این خبر گفت: طی روزهای اخیر تصاویر و فیلمی در فضای مجازی از رفتارهای هنجارشکنانه در حسینیه امینی‌های قزوین در فضای مجازی منتشر گردید که موجب جریحه‌دار شدن عفت عمومی شد.

دادستان قزوین افزود: بر این اساس دادستان به عنوان مدعی‌العموم پیگیری و برخورد با خاطیان و مسببان این امر را در دستور کار خود قرار داد و از سوی دیگر با توجه به موقوفه خاص و تاریخی بودن مکان، اداره کل اوقاف و امور خیریه و اداره کل میراث‌فرهنگی استان قزوین به عنوان متولیان امر بلافاصله در قضیه ورود کرده و ضمن تقبیح این اقدام، در نهایت طی بیانیه‌ای قول پیگیری موضوع را دادند.

این مقام قضایی استان در ادامه بیان کرد: روز گذشته حسب شکایت اداره اوقاف، تولیت این حسینیه تحت تعقیب قرار گرفت و علیه او، پرونده قضایی تشکیل شد و شناسایی عوامل تهیه و انتشار فیلم هنجارشکنانه در دستور کار قرار گرفت.

قاسمی گفت: با توجه به اینکه این پرونده در مراحل اولیه تحقیقات مقدماتی است، لذا جزئییات و ادامه روند رسیدگی از طریق روابط عمومی دادگستری استان قزوین به اطلاع اصحاب رسانه و مردم شریف قزوین می‌رسد و مطمئناً با مسببان و متخلفان در هر مقام و موقعیت، قاطعانه برخورد می‌شود.

او ادامه داد: متاسفانه اخیراً شاهد اقدامات هنجارشکنانه مشابه در برخی دیگر از اماکن تاریخی و تفریحی استان قزوین بودیم که این موضوع نیز در دستور کار قرار دارد.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین در پایان خاطرنشان کرد: هر چند این‌گونه مسائل زیبنده مردم شریف و ولایت‌مدار استان قزوین نیست و به دستگاه‌های مربوطه هشدار داده می‌شود که نسبت به اعمال نظارت‌های دقیق بر متولیان و بهره‌برداران اقدام کنند و در غیر این صورت با متخلفان به جهت ترک فعل برخورد می‌شود.

کد خبر 1633963

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =