تاکید بر خروج زندان‌ها از بافت شهری البرز

«مجتبی عبداللهی» استاندار البرز در راستای پیگیری مصوبات سفر ریاست جمهوری در استان البرز با حضور در زندان‌های استان به صورت میدانی از پروژه‌ها، کارخانجات، اندرزگاه‌ها و قسمت‌های مختلف زندان بازدید کرد.

به گزارش خبرآنلاین از البرز؛ «مجتبی عبداللهی» در این بازدید با اشاره به استفاده از ظرفیت ارگان‌ها و نهادهای مختلف در رفع موانع و مشکلات این حوزه خواستار تشکیل کارگروه ویژه‌ای جهت تسریع در اتمام پروژه‌های عمرانی زندان‌ها در استانداری شد.

استاندار البرز گسترش شهرنشینی را مهم‌ترین عامل قرارگیری زندان‌های استان در بافت شهری عنوان کرد و افزود: درصدد هستیم برای انتقال این زندان‌ها اقدام کنیم که البته این موضوع به زمان منطقی نیاز دارد.

وی قرارگاه های اجتماعی استان را ملزم به رصد افراد و محله‌های آسیب‌پذیر اطراف زندان دانست و کارگاه‌های اشتغال موجود در زندان‌ها را مطلوب ارزیابی و اعلام آمادگی کرد تا از توسعه اشتغال زندانیان حمایت کند.

تاکید بر خروج زندان‌ها از بافت شهری البرز

«علی چهارمحالی» مدیر کل زندان‌های استان البرز در حاشیه این بازدید ضمن تشکر از حضور استاندار در زندان‌های استان، به لزوم تشریک مساعی بین تمام ارگان‌ها و نهادهای استان به منظور رفع مشکلات اجتماعی از حضور زندان‌ها در بافت شهری اشاره کرد و افزود: اگر این مشکلات برطرف نشود آسیب های آن بیش از پیش دامنگیر جامعه خواهد شد.

چهار محالی افزود: راه‌ برون‌رفت از مسئله تکرار چرخه جرم و بازگشت مجدد زندانیان به زندان‌ها ایجاد اشتغال و توانمندسازی زندانیان است که امیدواریم با ورود دیگر دستگاه‌های اجرایی مانند استانداری و تکمیل پروژه سوله اشتغال زندان کرج این مشکل مرتفع شود.

کد خبر 1633967

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =