حضور هیات اعزامی بخش خصوصی صنعت ساختمان کردستان در اقلیم کردستان عراق

صدور خدمات مهندسی و بررسی بازار اقلیم کردستان عراق برای صادرات و واردات کالا و تجهیزات از اهداف سفر فعالان صنعت ساختمان کردستان به اقلیم بود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، هیئت ۹ نفره اعزامی بخش خصوصی صنعت ساختمان استان کردستان متشکل از اعضای سازمان نظام مهندسی استان کردستان، در سفری ۴ روزه با هدف صدور خدمات مهندسی و بررسی بازار اقلیم کردستان عراق برای صادرات و واردات کالا و تجهیزات مرتبط با صنعت ساختمان در سلیمانیه حضور یافتند.

این دیدارها به صورت فشرده و کاملا هدفمند توسط مدیر گروه برعهده سامان مجذوبی (عضو اتاق مشترک ایران و عراق، عضو هیئت مدیره صادرات خدمات فنی مهندسی اتاق بازرگانی سنندج و عضو سازمان نظام مهندسی استان کردستان) تنظیم شده بود.

در روز اول دیدار با اتحادیه صادرکنندگان و واردکنندگان اقلیم کردستان صورت گرفت و هرکدام از اعضای هیات توضیحات مبسوطی در زمینه توانمندی‌های مربوط به شرکت و مسئولیت خود ارایه نمودند که با استقبال هیات اقلیم مواجه گردید.

نشست بعدی با اتحادیه مهندسین کردستان عراق و با حضور تمامی اعضای هیات مدیره نظام مهندسی اقلیم شاخه سلیمانیه صورت پذیرفت که در این جلسه نیز توانمندی‌های مهندسی ایران تشریح شد.

دیدار و نشست پایانی نیز در اتاق بازرگانی سلیمانیه با انجمن پیمانکاری اقلیم کردستان برگزار شد که زمینه های همکاری و صدور خدمات و به خصوص کالا بررسی گردید.

شایان ذکر است که در تمامی جلسات از طرف هیات اعزامی از هیات‌های اقلیم کردستان برای حضور در استان کردستان و مشاهده‌ی توانمندی‌های این استان دعوت به عمل آمد که مورد استقبال و پذیرش طرف مقابل قرار گرفت و قطعا تداوم این دیدارهای متقابل سهم بسزایی در گسترش روابط اقتصادی فیمابین ایفا خواهد کرد.

آنچه از کلیت این جلسات حاصل شد این بود که خدمات مهندسی ایران جایگاه والایی در اقلیم کردستان عراق دارد که در صورت تداوم مراودات زمینه همکاری گسترده ای را فراهم نموده و بکارگیری فارغ‌التحصیلان مهندسی را در پی خواهد داشت.

هیات اعزامی در این سفر متشکل از شرکت فنی مهندسی برق یار نیروی ماد با مدیریت مهندس ابراهیم نصیری از بانه، شرکت مهندسین ساز آب نیروی فراگیر(مهندسین سانوف) با مدیریت مهندس بهروز رشیدیان از سنندج، شرکت حافل مقاوم ساز شهر با مدیریت مهندس عطا گل محمدی از سنندج، شرکت عمرانی دیار شهسوار با مدیریت مهندس آزاد دیودار از مریوان، مهندس صلاح الدین قادری مدیریت محترم توزیع برق شهرستان بانه، بودند.

کد خبر 1633971

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =