ریزش ساختمان مسکونی در یکی از شهرهای شمالی/ عکس

همشهری آنلاین نوشت: رئیس آتش‌نشانی شهرداری آمل از ریزش یک خانه مسکونی ویلایی در این شهرستان خبر داد.

نشانه های ریزش از چهارشنبه شب در یک خانه مسکونی ویلایی واقع در آمل پیدا شد که بلافاصله ساکنان تخلیه و اطراف آن ایمن سازی شد ولی ریزش بامداد پنجشنبه رخ داد.

روح الله اسماعیلی رئیس آتش نشانی شهرداری آمل گفت: نیمه شب گذشته در پی تماس با سامانه ۱۲۵ حادثه شکاف یک منزل مسکونی واقع در خیابان هراز (آفتاب ۶۴) اعلام شد و تیم های آتش نشانی شهرستان بلافاصله عازم محل حادثه شدند.

او افزود: این حادثه به علت گودبرداری غیر اصولی در زمین در حال ساخت روی داده بود که باعث شکاف و ریزش بخشی از ساختمان مجاور شد.

ریزش ساختمان مسکونی در یکی از شهرهای شمالی | علت وقوع حادثه چه بود؟

ریزش ساختمان مسکونی در یکی از شهرهای شمالی | علت وقوع حادثه چه بود؟

رئیس آتش نشانی شهرداری آمل ادامه داد: خوشبختانه با تخلیه به موقع ساکنین ساختمان و خروج فوری از آن مکان، در این حادثه به کسی آسیب جسمانی وارد نشد ولی ریزش در ساختمان همچنان پس از گذشت چندین ساعت ادامه دارد.

مشاهدات از محل حادثه نشان می دهد که بیش از یک سوم یک ساختمان ویلایی حدود ۲۵۰ متری در اثر این گودبرداری فروریخته و بدنه اصلی ساختمان نیز دارای یک شکاف عمودی سراسری شده است.

برخی از اهالی و نیروهایی شهرداری مستقر در این محل ظهار داشتند: پروانه ساخت برای زمین کناری همچنان صادر نشده و پیمانکار در حال اخذ پروانه بوده است و در حال حاضر حتی گودبرداری انجام نشده بلکه تنها ۸۰ سانتی متر خاکبرداری انجام شده است که منجر به فروریختن خانه ویلایی مجاور شد.

۲۳۳۲۳۳

کد خبر 1635088

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =