پوتین: از بحران‌ها قوی‌تر خارج خواهیم شد/ تحریم بر چین نیز اثر می‌گذارد

ایرنا نوشت: رئیس جمهوری روسیه می‌گوید تحریم‌های غرب علیه کشورش نه تنها این کشور که چین را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد.

به گزارش اسکای نیوز عربی، «ولادیمیر پوتین» روز پنجشنبه در سخنانی اظهار داشت: کشورهایی که با تحریم می‌خواهند به روسیه آسیب برسانند به خودشان آسیب می‌زنند.

او که در نشست عمومی مجمع اقتصادی اوراسیا سخرانی می کرد، در عین حال گفت: روسیه پس از واردات، بزرگترین صادرکننده گندم در جهان است. به گفته او روسیه نخستین کشوری است که غلات و مواد غذایی صادر می‌کند.

رئیس جمهوری روسیه تصریح کرد: شاهد برخی مشکلات در زنجیره تامین و حمل و نقل هستیم. سیاست مسدود کردن دارایی‌های مالی به دیگران آسیب می‌زند و کارساز نیست.

پوتین همچنین با اشاره به اهمیت کنار گذاشتن سیستم سوئیفت با شرکای کشورهای شوروی سابق این را هم گفت که خروج برخی از شرکت‌های غربی از روسیه ممکن است بهتر باشد.

رئیس جمهوری روسیه همچنین اظهار داشت که کشورش از بحران‌ها قوی‌تر خارج خواهد شد.

او تاکید کرد: نمی‌توان بین روسیه و جهان مرز کشید. پوتین می‌گوید: هیچ کس نمی‌تواند ما را از تجارت جهانی منزوی کند.

او افزود: غرب نمی‌تواند کشورها را از نظام اقتصادی جهانی حذف کند. پوتین این را هم گفت که وضعیت اقتصاد جهانی نشان می‌دهد که موضع روسیه درست بوده است.

رئیس جمهوری روسیه در عین حال با بیان این که در سطح جهانی شاهد نقض قوانین و استانداردهای اقتصادی هستیم، مدعی شد چندین کشور در جهان سیاست مستقل از غرب را در پیش گرفته اند.

پوتین می‌گوید بسیاری از شرکای روسیه در اروپا می‌خواهند از این کشور خارج شوند و این کار آنهاست.

رئیس جمهوری روسیه در خصوص اوراسیا هم گفت: ما به دنبال توسعه نهادهایی هستیم که مسوولیت گسترش روابط اوراسیا را بر عهده دارند.

پوتین می‌گوید نادیده گرفتن امنیت و منافع اقتصادی کشورها به هرج و مرج می‌انجامد. به گفته او، زیر پا گذاشتن قوانین و استانداردهای اقتصادی بی‌فایده است. او تاکید کرد: باید شرایط را برای سرمایه گذاری خارجی فراهم کنیم.

311311

کد خبر 1635215

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =