معاون قوه قضاییه: باید در تدوین قوانین دنیای دیجیتال و تعریف حریم خصوصی، به‌روز شویم

فارس نوشت: معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه با اشاره به دنیای جدید دیجیتال گفت: باید در بحث قوانین و مقررات کارهای به روزی انجام دهیم.

اصغر جهانگیر، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه در حاشیه بازدید از نمایشگاه متاراد (رمز ارزش، رمز پول متاورس، بلاکچین، اقتصاد دیجیتال، تجهیزات صنایع وابسته) درباره ورود جهان به دنیای جدید دیجیتال گفت: دنیای آینده متعلق به نسل و دانش نو است و هر کسی که با تأخیر در این دنیا وارد شود، با تهدیداتی مواجه می‌شود و فرصت‌های زیادی را از دست خواهد داد.

وی ادامه داد: باید خود را برای ورود به دنیای جدید دیجیتال آماده کنیم و در بحث قوانین و مقررات و همچنین تعریف حریم خصوصی، کارهای جدید و به روزی را انجام دهیم.

جهانگیر با تأکید به حوزه پیش‌بینی و پیشگیری از جرم و تخلف در دنیای دیجیتال خاطرنشان کرد: مردم نسبت به استفاده از دنیای دیجیتال و دانش های نوین علاقه‌مند هستند، باید به عنوان یک دستگاه دیدبان و آینده‌نگر به این عرصه ورود کنیم.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع از جرم قوه قضائیه افزود: اگر شرایطی برای مردم ایجاد شود به موازات ممکن است خطراتی برای آن‌ها نیز ایجاد شود و در هر عرصه‌ای لازم است از جنبه حقوقی و قضائی پیش‌بینی‌های لازم برای پیشگیری از تخلفات و آسیب‌ها و جرائم احتمالی رصد و پیش‌بینی صورت گیرد.

بیشتر بخوانید:

پیش‌بینی عجیب از قیمت اتریوم / مرزها می‌شکند؟

تحول دیجیتال نه یک انتخاب، بلکه یک ضرورت است

47231

کد خبر 1635313

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =