خرید بیش از یک میلیون و ۳۲۰ هزار تن گندم در خوزستان / پرداخت ۸۸۰۰ میلیارد به کشاورزان

ایسنا نوشت : مدیر کل غله و خدمات بازرگانی خوزستان با بیان اینکه با پیگیری‌های به عمل آمده تاکنون بخش اعظمی از مطالبات کشاورزان خوزستانی پرداخت شده است، گفت: تاکنون ۹۳ درصد مطالبات کشاورزان کلزاکار و ۵۵ درصد مطالبات کشاورزان گندم‌کار از طریق بانک کشاورزی به حساب آن‌ها واریز شده است.

امید جهان نژادیان اظهار کرد: از آغاز عملیات خرید تاکنون ۹۳ درصد مطالبات کشاورزان کلزاکار خوزستانی به مبلغ ۷۳۷ میلیارد تومان و ۵۵ درصد مطالبات کشاورزان گندم‌کار به میزان بیش از ۸ هزار میلیارد تومان از طریق بانک عامل (کشاورزی) به حساب آن‌ها واریز شده است.

وی افزود: میزان خرید گندم به بیش از یک میلیون و ۳۲۰ هزار تن افزایش یافته که این رقم در مقایسه با میزان خرید سال گذشته و پیش بینی‌های صورت‌گرفته نشان از ثبت رکوردی دیگر برای استان زرخیز خوزستان دارد.

جهان نژادیان تصریح کرد: در روزهای پایانی خرید تضمینی گندم قرار داریم اما به دلیل استقبال بی نظیر کشاورزان خوزستانی تمامی ۱۵۲ مرکز خرید استان همچنان فعال بوده و تا آخرین روز، امکان تحویل محمولات کشاورزان میسر است.

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی خوزستان با اشاره به خرید تاکنون ۷۸ هزار تن کلزا در استان عنوان کرد: در این مدت با مساعدت و پیگیری مداوم استاندار، معاونت اقتصادی استانداری، سازمان جهاد کشاورزی، بخش قابل توجهی از مطالبات کشاورزان به حساب آن‌ها واریز شده و تلاش برای پرداخت هر چه سریعتر مانده مطالبات و تسویه حساب سایر کشاورزان خوزستانی ادامه دارد.

46

کد خبر 1635666

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =