مهلت 10روزه برای ارائه مجوزهای قانونی

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان تاکستان به شرکت‌های پیش‌فروش خودرو برای ارائه مجوزهای قانونی مهلت 10روزه داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ حسین رجبی، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان تاکستان در تشریح این خبر گفت: متاسفانه برخی شرکت‌ها تحت عناوین پیش‌فروش خودرو اقدام به فعالیت می‌نمایند که بر همین اساس و به منظور بررسی وضعیت فعالیت آن‌ها کارگروهی در راستای پیشگیری از وقوع جرم و صیانت از حقوق عامه در دستگاه قضایی استان تشکیل شد و بر اساس پیگیری‌های انجام شده، تاکنون فعالیت این شرکت‌ها وجاهت قانونی ندارد.

او افزود: این شرکت‌ها با تبلیغات گسترده و واهی مردم را برای سرمایه‌گذاری به سمت خود جذب کرده، اما شهروندان باید به این نکته توجه داشته باشند که فعالیت این شرکت‌ها قانونی نیست و بدون اخذ مجوزهای قانونی فعالیت می‌کنند.

این مقام قضایی استان در ادامه بیان کرد: دستگاه قضایی نسبت به این موضوع ورود جدی کرده و قطعاً اجازه نمی‌دهیم برخی افراد سودجو با فعالیت غیرقانونی سرمایه و حقوق مردم را در معرض تضییع قرار دهند.

رجبی همچنین گفت: طی مکاتبه‌ای از سوی دادستانی تاکستان به این شرکت‌ها اخطار لازم داده شد که چنانچه طی مهلت 10روزه مجوزهای قانونی فعالیت خود را به دادستانی ارائه نکنند، نسبت به ممانعت از فعالیت و پلمب دفاتر مربوطه اقدام می‌شود.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان تاکستان در پایان توصیه کرد: شهروندان باید مراقب فعالیت این شرکت‌ها باشند و در ابتدا از صحت فعالیت قانونی آن‌ها اطلاع یابند و تا تعیین تکلیف وضعیت این شرکت‌ها نسبت به پیش‌خرید خودرو اقدام نکنند، زیرا تاکنون هیچ‌گونه مجوز قانونی از سوی این شرکت‌ها ارائه نشده و در صورت عدم ایفای تعهد از سوی آن‌ها، ضمانت اجرایی برای سرمایه‌گذاری شهروندان وجود ندارد و برای پیگیری مطالبات خود باید با طرح دعوا به مراجع قضایی مراجعه نمایند که این موضوع نیز مستلزم صرف هزینه و زمان است.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1635695

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =