98هکتار از اراضی ملی در شهرستان آبیک آزادسازی شد

رییس دادگستری شهرستان آبیک از آزادسازی 98هکتار از اراضی ملی و منابع طبیعی و همچنین قلع‌وقمع 33مورد ساخت‌وساز غیرمجاز در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ داود قلعه‌قوند، رییس دادگستری شهرستان آبیک در خصوص اقدامات صورت‌گرفته در حوزه شورای حفظ حقوق بیت‌المال طی سال گذشته، گفت: نشست‌های شورای حفظ حقوق بیت‌المال طی سال گذشته در شهرستان آبیک به صورت مستمر برگزار شد و بحمدالله اعضاء این شورا اهتمام ویژه‌ای به منظور جلوگیری از ساخت‌وسازهای غیرمجاز در اراضی زراعی، رفع تصرف از اراضی ملی و منابع طبیعی، صیانت از منابع آبی استان و غیره داشته که جای تقدیر دارد و اقدامات قابل توجهی نیز اجرایی شد.

او افزود: دستگاه قضایی در راستای صیانت و حفاظت از حقوق بیت‌المال کاملا جدی است و با تمام توان و با حساسیت ویژه‌ای نسبت به موضوعات مطروحه در این حوزه ورود پیدا کرده و باید قبل از ورود خسارت و تضییع حقوق بیت‌المال، اقدامات پیشگیرانه و برخوردی در دستور کار قرار گیرد.

این مقام قضایی استان در ادامه در خصوص آزادسازی اراضی ملی از تصرفات و تعرضات بیان کرد: طی سال گذشته با اقدامات به موقع و اجرای قاطعانه احکام قضایی 98هکتار از اراضی ملی و منابع طبیعی شهرستان آبیک رفع تصرف و آزادسازی شد و بدون شک این موضوع در سال جاری نیز با جدیت پیگیری می‌شود.

قلعه‌قوند همچنین گفت: در شرایط فعلی حفاظت و صیانت از منابع آبی زیر زمینی یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر است، زیرا برداشت‌های بی‌رویه از منابع طبیعی خسارت‌های سنگینی را در پی دارد و به همین خاطر پلمب چاه‌های غیرمجاز با جدیت در دستور کار قرار دارد و بر همین اساس طی سال گذشته 8حلقه چاه غیرمجاز پلمب و مسلوب‌المنفعه شد. البته طی اقدامات صورت گرفته در سال‌های گذشته تعداد چاه‌های غیرمجاز در این شهرستان بسیار اندک است.

او یادآور شد: برخورد قاطع با ساخت‌وسازهای غیرمجاز یکی از اقدامات پیشگیرانه در حوزه صیانت از بیت‌المال است و در سال گذشته با اجرای احکام قضایی صادره 33مورد ساخت‌وساز غیرمجاز قلع‌وقمع شد و همچنین در راستای تبصره 2ماده 10قانون حفظ کاربری اراضی، 133مورد ساخت‌وساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی اعاده به وضع سابق شد.

رییس دادگستری شهرستان آبیک در پایان خاطرنشان کرد: نگاه دستگاه قضایی در این حوزه پیشگیرانه است و بر همین اساس هشدارهای لازم را به متعرضان و متصرفان به بیت‌المال و متخلفان این حوزه داده است و مجددا تاکید می‌کنیم که دستگاه قضایی در این خصوص با هیچکس تعارف ندارد و با متصرفان و متعرضان به بیت‌المال بدون اغماض برخورد می‌کند.

۴۶

کد خبر 1636053

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =