سهم ۶۰ درصدی بندرامیرآباد در تخلیه کالاهای اساسی در بین بنادر تجاری شمال کشور

مدیرکل بنادر و دریانوردی امیرآباد گفت در دو ماهه آغازین سال جاری ۳۶۲ هزار تن انواع کالاهای اساسی در بزرگترین مرکز تجارت شمال کشور تخلیه شد که سهم ۶۰ درصدی تخلیه این نوع کالاها را ، در بنادر شمالی کشور نشان می دهد.

به گزارش خبرآنلاین از مازندران؛ محمدعلی اصل سعیدی پور با بیان اینکه میزان کل کالای اساسی تخلیه شده در فروردین و اردیبهشت ماه سالجاری در بنادر تجاری شمال کشور قریب به ۶۰۳ هزار تن می باشد اظهار داشت بندرامیرآباد با تخلیه ۳۶۲ هزار تن انواع کالاهای اساسی توسط ۱۱۳ شناور ، سهم ۶۰ درصدی را از مروادات تجاری این نوع کالاها دارا می باشد.

وی به عملیات تخلیه و بارگیری ۵۷۲ هزار تنی انواع کالا در بندرامیرآباد طی دو ماهه آغازین سال جاری اشاره کرد که بر این اساس رشد ۴ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می دهد.

مدیرکل بندرامیرآباد همچنین گفت با تجزیه و تحلیل داده های آماری ، این بندر سهم ۵۸ درصدی عملیات تخلیه و بارگیری انواع کالا را نیز در بنادر شمالی کشور ، از آنِ خود کرد.

سعیدی پور در پایان با یادآوری اینکه ، یکی از موثرترین و به صرفه ترین مسیرها ، لجستیک دریامحور است ، گفت بندرامیرآباد می تواند با توجه به شرایط ایجاد شده در منطقه و قرارگیری در کریدور بین المللی شمال – جنوب و ظرفیت کم نظیر تجهیزاتی و لجستیکی همچون رو – رو نقش تعیین کننده و سودبری را در ترانزیت این نوع کالاها « از/به » کشورهای شرق اروپا و اوراسیا داشته باشد.

۴۸

کد خبر 1636065

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =