توصیه های مراجع به مدیر حوزه های علمیه درباره دیدار با پاپ چه بود؟

فارس نوشت : آیت الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه های علیمه پیش از سفر به واتیکان با حضرات آیات مکارم شیرازی، نوری همدانی، سبحانی و جوادی آملی و همچنین برخی علما و صاحب نظران حوزوی دیدار و نظرات آنان را جویا شد.

حضرات آیات مکارم شیرازی، نوری همدانی، سبحانی و جوادی آملی نکاتی را درباره دیدار مدیر حوزه های علمیه با پاپ بیان کردند.

آیت الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه های علیمه پیش از سفر به واتیکان با حضرات آیات مکارم شیرازی، نوری همدانی، سبحانی و جوادی آملی و همچنین برخی علما و صاحب نظران حوزوی دیدار و نظرات آنان را جویا شد.

آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به دیدار مدیر حوزه های علمیه با پاپ تاکید کرد: شما را شایسته برای چنین سفر و ملاقاتی میدانم و امیدوارم مسئولین واتیکان و خصوصا جناب پاپ همان طور که به این دیدارها و گفت‌وگوها روی موافق نشان داده اند، به آن نیز اهمیت بدهند. من این سفر را سفر مبارکی می دانم.

وی افزود: ضمن تأکید، تکیه و توجه بر مشترکات، زمینه توافق بر همکاری را خاطرنشان کنید که این باعث عظمت ادیان، و عمق نفوذ آنها خواهد شد.

همچنین آیت‌الله جعفر سبحانی در این باره خاطرنشان کرد: سفر جنابعالی برای واتیکان، اولین رابطه رسمی بین حوزه علمیه قم و مسیحیت کاتولیک است. شخصیّت پاپ نسبت به سلف خود ممتاز است و در سفر خود به عراق و دیدار با آیت الله سیستانی مطالبی را بیان کرد که میتوانست نگوید؛ این حاکی از آن است که شخصیت محافظه کاری نبوده بلکه به واقعیات تاحدودی علاقه‌مند است.توصیه های مراجع به مدیر حوزه های علمیه درباره دیدار با پاپ چه بود؟بیشتر بخوانید :

آیت‌الله عبدالله جوادی آملی نیز در دیدار مدیر حوزه های علمیه با ایشان اظهار داشت: به جناب پاپ بفرمایید که ما هر دو موحد هستیم. این پیشرفت تمدن کاذب غرب هم به شما آسیب رسانده، هم به ما. این جنگهای صلیبی گرچه به حسب ظاهر به مسلمانها آسیب رساند، ولی مسیحیت را هم از صحنه خارج کرد.

وی افزود: جناب پاپ باید بداند که اگر آنها حرفی از خدا میگویند، ما هم از خدا میگوییم. مسلمان واقعی با مسیحی واقعی هیچ اختلافی ندارد. در آنچه که به انسانیت برمیگردد هیچ اختلافی نیست.

خاطرنشان می‌شود، آیت‌الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه امروز با سفر به واتیکان با پاپ فرانسیس دیدار و گفت‌وگو کرد.

21220

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1636774

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =