امیرعبداللهیان: روند همکاری ایران با آژانس را نمی‌توان به یک باره وارونه جلوه داد

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در گفت و گوی تلفنی با ویویان بالاکریشنان وزیر امور خارجه سنگاپور در خصوص روابط دوجانبه و برخی مسائل و تحولات مورد علاقه دو طرف در عرصه بین المللی گفت و گو و تبادل نظر کرد.

به گزارش خبرآنلاین، وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به تعیین و حضور سفیر کشورمان در سنگاپور و مثبت ارزیابی کردن روند مناسبات دو کشور، بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای توسعه مناسبات دو کشور تاکید کرد.

امیرعبداللهیان در خصوص بحران اوکراین توقف جنگ و دیپلماسی و گفت و گو راه حل مناسب برای پایان این بحران دانست.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان در پاسخ به سوال همتای سنگاپوری خود، با اشاره به ضرورت خاتمه یافتن فضاسازی های تصنعی و غیر سازنده در نشست پیش روی حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی ، تاکید کرد: روند همکاری های فنی آژانس و سازمان انرژی اتمی و تایید مکرر صلح آمیز بودن برنامه هسته ای ایران از سوی آژانس را نمی توان به یک باره با یک اعمال نظر شتابزده سیاسی وارونه جلوه داد.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: در سفر اخیر گروسی به تهران ما با روندی مثبت به توافقی مرضی الطرفین رسیدیم. مداخلات سیاسی در امور فنی آژانس را کاملا غیرسازنده می دانیم.

امیرعبداللهیان به جدی بودن جمهوری اسلامی ایران برای رسیدن به یک توافق خوب، پایدار و قوی اشاره و تاکید کرد: توافق در دسترس است اگر همه طرف ها با واقع بینی به دیپلماسی و تعهدات و نه تهدید، پایبند باشند.

بالاکریشنان وزیر امور خارجه سنگاپور نیز در این گفت و گوی تلفنی با رو به رشد ارزیابی کردن مناسبات میان دو کشور و عبور سنگاپور از بحران کرونا، بر آمادگی کشورش برای توسعه و گسترش بیش از پیش روابط در همه عرصه ها به خصوص در زمینه های مورد اهتمام مشترک تاکید کرد.

وزیر امور خارجه سنگاپور با دعوت از وزیر امور خارجه کشورمان ، مناسبات دو کشور را حائز اهمیت خواند.

311311

کد خبر 1637435

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =