خباز از ورود اصلاح طلبان با چراغ روشن در انتخابات آینده خبر داد ولی در عین حال طلایی​نیک از چرخش انتخاباتی برخی جریانات در دقیقه 90 گله کرد .

 عضو فراکسیون اقلیت مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اصلاح طلبان با چراغ روشن در رقابت های آینده حضور می یابند گفت: جریان اصلاحات، چهره های پایبند به اصول را برای حضور در انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی کاندیدا می کند.

محمدرضا خباز با اشاره به اینکه اصلاح​طلبی و اصولگرایی دو حقیقت انفکاک ناپذیر هستند و اصلاح طلب واقعی باید اصولگرا نیز باشد، اظهار داشت: افرادی از طرف جریان اصلاحات به عنوان کاندیدا به میهمانی انتخابات برای حضور در مجلس آینده دعوت می شوند که به اصول نظام جمهوری اسلامی ایران پایبند باشند.

 نماینده مردم کاشمر افزود: کاندیداهای جریان اصلاحات باید به قانون اساسی، ولایت فقیه، خط امام، انقلاب اسلامی و اسلام پایبند باشند در غیر این صورت نمی توانند با نام و عنوان جریان اصلاحات به انتخابات وارد شوند. اصولگرای واقعی نیز باید اصلاح طلب باشد و و زیر چتر اسلام و قانون اساسی با رویکردی اصلاح طلبانه و ظرفیت های فراموش شده قانون اساسی را احیا کند.

 خباز با اشاره به اینکه  آذر ماه مشخص خواهد شد که شرایط انتخابات رقابتی خواهد بود یا نه اظهار داشت: متناسب با رویکرد شورای نگهبان به اصلاح طلبان ساز و کار حضور جریان اصلاحات در انتخابات مشخص خواهد شد.

 همچنین رضا طلایی نیک با اشاره به این‌که در ده سال اخیر بروز برخی پدیده‌های پیروز در انتخابات‌ها، ضعف ساختارهای بسته در دو جریان اصولگرا و اصلاح‌طلب را نمایان ساخت به ایسنا گفت: در اکثر انتخابات‌های ده سال اخیر ساختارهای بسته و غیر منعطف با نتایج غیرمنتظره در انتخابات‌ها مواجه شدند که برای جبران نتایج غیرمنتظره برخی از متولیان ساختارهای بسته جریانات سیاسی در دقیقه 90 به چرخش انتخاباتی دست زدند.

 وی با اشاره به این‌که اصلاح‌طلبان تا انتخابات مجلس نهم، برای پالایش منحرفین و ساختارشکنان از درون خود، فرصت چندانی ندارد، گفت: فقط طیف‌های محدودی از اصلاح‌طلبان دارای مرزبندی با جریان فتنه، زمینه رقابت در انتخابات مجلس نهم را خواهند داشت، بنابراین وزن حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس آینده بسیار کمتر از وزن حضور اصولگرایان خواهد بود.

 طلایی‌نیک با بیان این‌که اصولگرایان باید با توجه به احتمال حضور بخشی از اصلاح‌طلبان و سایر نیروهای مستقل در انتخابات، برای اجماع کامل و فهرست واحد همه تدابیر را اتخاذ کنند، گفت: اصولگرایان علاوه بر انتخابات‌ها باید برای انسجام کامل همه سلایق در ایستادگی مقابل انحرافات داخلی و توطئه‌های خارجی مصمم باشند.

 /29214

                                                              

کد خبر 163823

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =