احمد خاتمی : فردی به شاه تیکه انداخت ، ساواک او را در قفس شیرهای گرسنه انداخت

ایسنا نوشت : عضو هیات رییسه مجلس خبرگان گفت : طاغوت در پی دین‌زدایی بود و "جوجه مارکسیسم" های آن زمان دین را افیون می‌دانستند و مردم با احیای دین نشان دادند، دین مایه‌ی حیات جامعه است و کشور در زمان انقلاب نور به استقلال کامل رسید.

حجت‌الاسلام سید احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران و عضو هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری سید احمد خاتمی، جمعه ۱۳ خرداد پس از اقامه نماز مغرب و عشاء در مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی که در حسینیه حضرت امام خمینی همدان برگزار شد، ضمن گرامی‌داشت ایام سوگواری رحلت امام خمینی (ره) و قیام خونین و شهدای ۱۵ خرداد (سال ۱۳۴۲ ه.ش) تاکید کرد: حساب "ولایت شعار" و "ولایت مدار" از یک‌دیگر جداست و این منشی که رئیس جمهور دارد و می‌رود در دل حوادث ستودنی است و این یعنی "ولایت مداری".

وی در ادامه گفت: سرمایه هر نظامی مردم است و اگر زمانی مردم به نظام خود پُشت کنند، آن نظام آسیب می‌بیند و لازم است مسئولان ما انقلابی باشند و مشکلات را ببینند و آن‌ها را نفی نکنند؛ لازم است مردم ما موفقیت‌های نظام هم ببینند و با مشاهده کشورهای مجاور متوجه امنیت فعلی کشور ما بشوند؛ مشکلات وجود دارد اما این‌ها را هم ببینید!

خاتمی مطرح کرد: در دولت قبل می‌گفتند ما چون FATF را امضا نکرده‌ایم به ما واکسن نمی‌دهند و کاری نمی‌شود کرد اما دولت جدید این "کرونای لعنتی" را مهار کرد.

وی اشاره کرد: دولت باید بر نرخ و قیمت‌های جامعه نظارت داشته باشد و این افسارگسیختگی اقتصاد را برطرف کند؛ دولت قبلی هیچ کاری در این مسیر انجام نداد و اکنون هم عوامل و پیروان دولت قبل در راه دولت جدید و مردمی سنگ اندازی کرده و با یارانه‌ها مخالفت می‌کنند؛ امام خمینی (ره) همیشه مدافع مظلومین و نیازمندان بود؛ یارانه نقدی و کارتی در این راستاست و نمی‌شود که به نیازمندان بی توجه بود.

امام جمعه موقت تهران گفت: اقتصاد کشور ما نیاز به جراحی دارد و دولت‌مردان انقلابی ما دارند جریانی را دنبال می‌کنند که به موفقیت می‌رسد؛ خبرنگاران صحبت‌های ما را درست انتقال دهند؛ ما نمی‌گوییم ایراد وجود ندارد، ما می‌گوییم دولت‌مردان فعلی در راه حل مشکلات دلسوز هستند.

عضو هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: مبحث "جهاد تبیین" در حفظ انقلاب اسلامی مهم است و نباید اجازه ورود دشمنان به مباحث رسانه‌ای را بدهیم؛ جوانان ما باید بدانند در زمان شاه از سوی ساواک، فردی که به شاه تیکه می‌انداخت را در قفس شیرهایی که در باغ وحش گشنه بوده‌اند رها کرده‌اند و به بدترین شکل وی را کشته‌اند! اما مفسدین و معاندین تمام این مسائل گذشته را تکذیب می‌کنند و می‌خواهند جوان را گمراه کنند؛ رسانه‌های معاند می‌خواهند مردم را ناامید کنند و به جوانان القا کنند که هیچ چیزی در کشور سر جای خودش نیست.

احمد خاتمی : فردی به شاه تیکه انداخت ، ساواک او را در قفس شیرهای گرسنه انداخت

امام جمعه موقت تهران گفت: اقتصاد کشور نیاز به جراحی دارد و دولت‌مردان انقلابی ما دارند جریانی را دنبال می‌کنند که به موفقیت می‌رسد و من در جریان هستم؛ لازم است خبرنگاران صحبت‌های ما را درست انتقال دهند؛ ما نمی‌گوییم ایراد وجود ندارد، ما می‌گوییم دولت‌مردان فعلی در راه حل مشکلات دلسوز هستند در صورتی که دولت قبل چه در مباحث کرونایی چه در مباحث اقتصادی با مطرح کردن بهانه‌هایی هم‌چون FATF خود را از این موضوعات مبرا می‌دانستند.


بیشتر بخوانید :

220

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1638295

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =