جزئیاتی از سرقت ۲۰۰ صندوق امانت در بانک ملی

باشگاه خبرنگاران نوشت: طبق اعلام منبع آگاه ۲۰۰ صندوق امانت در بانک ملی رو به روی دانشگاه تهران به سرقت رفته است و عدد ۱۰۰۰ در این زمینه اشتباه است.

از ساعاتی پیش برخی از کاربران فضای مجازی، مدعی شده اند که طی تعطیلات اخیر، سارقان با ورود به شعبه بانک ملی رو به روی دانشگاه تهران، حدود هزار صندوق امانت و بخشی از تجهیزات اتاق سرور و مرکز مانیتورینگ این شعبه را به سرقت برده اند.

اما طبق اعلام منبع آگاه، بیش از ۲۰۰ صندوق امانات به سرقت رفت و عدد هزار عدد اشتباه است. سارقان دوربین‌ها و حافظه دوربین‌ها را سرقت کرده اند و تعداد سارق‌ها و چگونگی سرقت مشخص نیست.
سیستم امنیتی شعبه نیز برای مدیر شعبه هشدار را ارسال کرده، ولی این مدیر تصورش بر اشتباه سیستم بوده است و بررسی بیشتری انجام نداده است.

سامانه این شعبه از بانک نیز به پلیس وصل نبوده است.
گفتنی است پرونده این سرقت به آگاهی ارجاع داده شده و هنوز میزان اموال امانات مشخص نیست.

تحت نظر بودن و قصور چند کارمند بانک‌ ملی

سرهنگ علی ولیپور گودرزی درباره سرقت از صندوق امانات یکی از بانک‌ها در خیابان انقلاب، اظهار کرد: به محض اطلاع از وقوع سرقت پیگیری‌های لازم برای دستگیری سارق یا سارقان انجام شده و ادامه دارد.

رئیس پلیس آگاهی تهران تصریح کرد: چند نفر از کارکنان بانک در بررسی‌های‌ اولیه در این حادثه قصور و سهل‌انگاری داشته‌اند که تحت نظر هستند و تحقیقات از آن‌ها ادامه دارد.

روابط‌عمومی بانک‌ملی ایران نیز در واکنش به اخبار منتشر شده درباره سرقت از شعبه دانشگاه در روزهای گذشته در اطلاعیه‌ای اعلام کرد علل بروز این حادثه پس از بررسی‌های نهایی به زودی اعلام خواهد شد همچنین بانک ملی ایران در چارچوب مقررات قانونی در حال پیگیری خسارات وارده بوده و فعالیت شعبه دانشگاه نیز طبق روال سابق ادامه دارد.

4747

کد خبر 1638688

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =