۰ نفر
۲۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۱
سیدمحمود دعایی؛ مظهر مهر و پارسایی

درگذشت حجت الاسلام والمسلمین حاج سید محمود دعایی را به خانواده و فرزندان ایشان، همکاران در مؤسسه و روزنامه اطلاعات و مردم ایران تسلیت می گویم.

آقای دعایی از جهت خدماتی که به فرهنگ و شخصیتهای فرهنگی داشته است کم نظیر است. علاوه بر این ایشان فروتن و به دور از تکبر و خودنمایی خدمت می کرد. من که از خوانندگان همیشگی روزنامه اطلاعات بوده و هستم امیدوارم خط مشی و راه و روش مرحوم آقای دعایی همچنان ادامه یابد و ضمن توجه به معنویت و اعتدال و عقلانیت، دفاع از مردم و میهن دوستی سرلوحه کار و نوشته های دوستان قرار گیرد و مطالب ارزشمند ادبی و فرهنگی با همان سطح بالا و والایی که از قلم شما می تراوید، باز هم منتشر شود.

خداوند روح آن فقید سعید را قرین رحمت و آرامش فرماید. همه ما متأثر شده ایم و بی شک درگذشت آقای دعایی ضایعه بزرگی برای فرهنگ و رسانه ها در کشور ماست. امروز برای آن مرد وارسته و خدمتگزار حقیقی شعر کوتاهی سروده ام که باتوجه به موج گسترده تألم و همدردی که جملگی نشان دهنده سلامت نفس و پیراستگی و پارسایی و فروتنی و صفا و وفای ایشان بود، این رباعی هم بیانگر نظر و احوال بنده در این شرایط و درباره این فقدان غم انگیز است:

آن مظهرِ مهر و پارسایی رفته ست
آن آیتِ لطف و دلگشایی رفته ست

از ولوله گفتم که قیامت آمد
دیدم نه، که محمود دعایی رفته ست

* منتشر شده در روزنامه اطلاعات/ شنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۱

یادبود گروه نخبگان خبرآنلاین برای سید محمود دعایی

سیدمحمود دعایی؛ اتوبوس سواری‌ به جای ماشین ضدگلوله

کد خبر 1640086

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =