حسن دادشکر: کار من بازیگری است و نه خانه‌نشینی

مهر نوشت: حسن دادشکر از چهره‌های با سابقه تئاتر ایران که سه ماه پیش عمل قلب باز انجام داد، می‌گوید خانه‌نشین شده است و اکثر روزهایش را با خاطرات کارهایی که در دوران جوانی و گذشته انجام داده سپری می‌کند.

حسن دادشکر از چهره‌های با سابقه بازیگری و کارگردانی تئاتر ایران است که سال‌های متمادی در این عرصه فعالیت کرده و آثار متعددی را در مقام بازیگر و کارگردان به صحنه برده است.

وی که حدود ۳ ماه قبل تحت جراحی قلب قرار گرفت، دوران درمان و نقاهت خود را سپری کرده است. دغدغه همیشگی دادشکر تولید و اجرای تئاتر است البته نه به هر قیمتی.

این بازیگر و کارگردان با سابقه تئاتر و تئاتر کودک و نوجوان درباره این‌که قصد تولید و اجرای اثری جدید را دارد یا نه، گفت: «طرح برای کار کردن دارم ولی شرایط فراهم نیست. در گذشته یکی دو بار به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان پیشنهاد کردم ولی گفته شد که بودجه ندارند. طی ۳ ماه گذشته نیز به دلیل جراحی قلب نمی‌توانستم به خودم فشار بیاورم و پیگیر باشم.»

وی یادآور شد: «بعد از شرایط کرونایی سالن‌های تئاتر بار دیگر فعال شده و دوستان و هنرمندان در حال کار هستند که امیدوارکننده است.»

دادشکر، شرایط تئاتر را مناسب ندانست و تاکید کرد: «تئاتر نیاز به صداقت، اندیشه و کار خوب دارد ولی متأسفانه بیشتر شاهد تولید و اجرای کارهای بازاری هستیم. متأسفانه تئاتر به حال خود رها شده و حمایت درستی از آن نمی‌شود.»

این هنرمند عرصه تئاتر یادآور شد: «باید دید به چه قیمتی به لحاظ اخلاقی و فرهنگی و همچنین مالی تئاتر کار می‌کنیم. متأسفانه شرایط به گونه‌ای رقم خورده که کارهای کودک و نوجوان هم به سمت فروش گیشه سوق داده شده‌اند تا پول دربیاورند. فرهنگ نیاز به حمایت دارد. من بارها در طول عمر کاری‌ام گفته‌ام که فرهنگ‌سازی هزینه‌بر و زمان‌بر است. کار ما تربیت و ساختن انسان است.»

دادشکر در پایان سخنان خود تاکید کرد: «من اکثر روزهایم را با خاطرات کارهایی که در دوران جوانی و گذشته انجام دادم سپری می‌کنم. کار من بازیگری و کارگردانی است نه خانه‌نشینی.»

۵۷۵۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1640135

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =