رئیسی در نشست مشترک با مادورو : ملت ایران تصمیم گرفت تحریم‌ها را به فرصت پیشرفت تبدیل کند

فارس نوشت: رئیس جمهور در نشست خبری با رئیس‌جمهور ونزوئلا گفت: امروز گزارش هایی دریافت می کنیم از کشور ونزوئلا آن است که این کشور توانسته است ابر تورم ها را پشت سر گذاشته است و رشد اقتصادی در این کشور آغاز شده است.

سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ظهر امروز در نشست خبری مشترک با همتای ونزوئلایی خود، اظهار داشت: بسیار خوشحال هستم که امروز میزبان آقای مادورو رئیس‌جمهور ونزوئلا، وزرا و هیئت همراه ایشان هستم.

وی افزود: سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران همواره ارتباط با کشورهای مستقل بوده است و ونزوئلا نشان داد که در مقابل تهدیدها و تحریم‌ها دشمنان و امپریالیسم ایستادگی و مقاومت مثال زدنی داشته و دارد.

رئیس جمهور گفت: تحریم ها و تهدیدها علیه ملت ایران در این چهل و چند ساله فراوان بوده است، اما ملت ایران تصمیم گرفته است که تحریم ها را برای خود به فرصت در جهت پیشرفت کشور تبدیل کند.

رئیسی تصریح کرد: وقتی که سخنگوی کاخ سفید اعلام می کند که فشارهای حداکثری نسبت به ایران مفتضحانه شکست خورده است این صحبت نقطه پیروزی ملت ایران و نقطه شکست ایالات متحده آمریکا و دشمنان را رقم می زند.

وی با بیان اینکه ونزوئلا سال های بسیار سختی را سپری کرده است اما اراده مردم ونزوئلا و دولت و شخص آقای رئیس جمهور این بوده است که باید در مقابل این تحریم ها مقاومت کرد، بیان داشت: امروز گزارش هایی دریافت می کنیم از کشور ونزوئلا آن است که این کشور توانسته است ابر تورم ها را پشت سر گذاشته است و رشد اقتصادی در این کشور آغاز شده است.

رئیس جمهور تاکید کرد: این نشانه خوبی است که به همه ثابت می‌کند که مقاومت و ایستادگی جواب می دهد و دشمن را وادار به عقب نشینی می کند.

رئیسی ادامه داد: روابط ما با کشور ونزوئلا یک روابط راهبردی است که در حوزه های مختلفی امروز روابط جریان دارد. امضای سند همکاری بیست ساله بین دو کشور جلوه ای از اراده مسئولین دو کشور برای توسعه روابط در حوزه های مختلف است.

استقبال رسمی رئیس جمهور از نیکلاس مادورو

بیشتر بخوانید:

وی افزود: در این دولت، همکاری هایی در حوزه انرژی، اُوِرهال کردن و تعمیر نیروگاه های حرارتی پالایشگاه ها در کشور ونزوئلا اتفاق افتاده است. همچنین توانسته ایم خدمات فنی مهندسی را به این کشور صادر کنیم و در حوزه های اقتصادی، دفاعی، نظامی و کشاورزی همکاری های خوبی اتفاق افتاده است.

رئیسی گفت: این همکاری ها نشان می دهد ظرفیت‌های بسیاری در کشور ونزوئلا وجود دارد همچنین ایران از ظرفیت های فراوانی برخوردار است که می‌تواند منجر به همکاری ها در همه زمینه‌ها و ظرفیت‌ها بین دو کشور شود.

رئیس جمهور گفت: از حوزه های دیگری که می تواند زمینه همکاری بین دو کشور باشد حوزه علم و فناوری است که بحمدالله در این سال ها گام های بسیار خوبی در جمهوری اسلامی ایران برداشته شده است که می توانیم از این تجربیات در کشور ونزوئلا نیز استفاده کنیم همچنین شرکت های دانش بنیان و پارک های علم و فناوری می تواند زمینه همکاری بسیاری خوبی در زمینه های مختلف نفت، گاز، صنعت پتروشیمی و کشاورزی بین دو کشور کاملاً فراهم کند.

وی افزود: آغاز پرواز تهران و کاراکاس زمینه بسیار خوبی برای رفت و آمد بین دو کشور را فراهم می کند که هم می‌تواند بر روابط اقتصادی و تجاری بین دو کشور رونق بسیار بیشتری بدهد و هم می تواند روابط بین دو ملت را نزدیکتر کند.

رئیس‌جمهور در پایان بیان داشت: یک بار دیگر به آقای رئیس جمهور و هیئت همراهشان خوش آمدگویی دارم و امیدوار هستم سفر ایشان به ایران نقطه عطفی برای ارتقای روابط بین دو کشور باشد.

۲۱۲۳۱

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1640272

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =