هوای ۴ کلانشهر قابل قبول است؛ ۳ کلانشهر در وضعیت ناسالم

مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست اعلام کرد: امروز دوشنبه هوای ۴ کلانشهر در شرایط قابل قبول، ۳ کلانشهر ناسالم برای گروه های حساس و ۱ کلانشهر پاک است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از سازمان حفاظت محیط زیست، بر اساس گزارش دریافتی از مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم این سازمان، هوای کلانشهرهای تهران، تبریز، کرج و مشهد به ترتیب با شاخص های ۱۰۰، ۵۳، ۹۶ و ۶۵ قابل قبول است.

همچنین هوای کلانشهرهای اهواز، اصفهان و اراک به ترتیب با شاخص های ۱۱۲، ۱۰۷ و ۱۱۰ در شرایط ناسالم برای گروه های حساس و هوای کلانشهر شیراز با شاخص ۳۵ در شرایط پاک قرار دارد.

روز گذشته هوای کلانشهرهای تهران ، اصفهان، مشهد و اهواز به ترتیب با شاخص های ١١١، ١١١، ١٢۶ و ١٣٣ در شرایط ناسالم برای گروه های حساس، کلانشهرهای اراک و کرج به ترتیب با شاخص‌های ٩۶ و ٨٢ قابل قبول و هوای کلانشهر های تبریز و شیراز با شاخص های ۴٧ و ٣٢ پاک قرار داشت.

شاخص آلایندگی هوا تا ۵۰ سبز و پاک، بین ۵۱ تا ۱۰۰ زرد و قابل قبول، ۱۰۱ تا ۱۵۰ نارنجی و ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ قرمز و ناسالم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بنفش و بسیار ناسالم، بیشتر از ۳۰۰ قهوه‌ای خطرناک است.

بیشتر بخوانید:

هوای این سه شهر ناسالم است

۲۳۳۲۳۳

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1640995

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =