علت انفجار در کارخانه شیمیایی فیروزآباد چه بود؟

ایسنا نوشت: دستور رئیس کل دادگستری فارس در خصوص بررسی علل بروز حادثه کارخانه کربنات سدیم فیروزآباد به رئیس و دادستان عمومی و انقلاب این حوزه قضایی ابلاغ شد.

حجت الاسلام سید کاظم موسوی سه‌شنبه ۲۴ خرداد در گفت‌وگو با خبرنگاران با تاکید بر اینکه پرونده قضایی برای بررسی دقیق و کارشناسی شده علل حادثه حریق در کارخانه کربنات سدیم فیروزآباد تشکیل خواهد شد، گفت: در یک فرآیند قضایی و کارشناسی قصور احتمالی و ترک فعل مسئولان مربوطه بررسی و در این خصوص نص صریح قانون اجرا خواهد شد.

او با بیان اینکه وجود مخازن آمونیاک می‌توانست ابعاد فاجعه را بسیار گسترده کند که با ورود به موقع نیروهای امدادی مسئول و مدیریت مناسب بحران از وقوع یک فاجعه بزرگ جلوگیری شد، عنوان کرد: روشن شدن ابعاد این حادثه و مقصران احتمالی می‌تواند زمینه پیشگیری از تکرار چنین حوادثی را فراهم کند.

عصر دوشنبه ۲۳ خرداد، به دنبال وقوع نشتی در یکی از مخازن آمونیاک کارخانه کربنات سدیم واقع در شهرستان فیروزآباد، منجر به حادثه و مصدومیت بالغ بر ۱۴۹ نفر به دلیل استنشاق گازهای سمی شد که براساس اطلاعات نهایی، تاکنون ۱۲۶ مصدوم از بیمارستان مرخص شده‌اند.

بیشتر بخوانید:

انفجار کارخانه شیمیایی فیروزآباد فوتی نداشت/ آتش‌سوزی مهار شد

آخرین خبر از مصدومان انفجار در کارخانه شیمیایی فیروزآباد

۲۳۳۲۳۱

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1641273

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =