اتحادیه اروپا: توافق وین در گرو حسن‌نیت و اراده سیاسی است

ایرنا نوشت: سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با اشاره به اینکه مسائل کمی برای دست‌یابی به توافق نهایی در وین باقی‌مانده تصریح کرد که حل‌وفصل آن‌ها نیازمند حسن نیت و اراده سیاسی است.

پیتر استانو روز سه‌شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه در بروکسل درباره آخرین وضعیت مذاکرات وین گفت: نماینده عالی (اتحادیه اروپا) به عنوان هماهنگ کننده برجام به تماس با مشارکت کنندگان و ایالات متحده ادامه داده است تا روند مذاکرات رو به جلو حرکت کند و گفت‌وگوهای وین ازسرگرفته شود تا سریعا توافق حاصل شود.

وی افزود: اقدامات زیادی تاکنون صورت گرفته و مسائل خیلی کمی باقی مانده که باید حل و فصل شود و نیازمند حسن نیت و اراده سیاسی است.

استانو به تعدد تماس‌های اخیر مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با وزیر امور خارجه ایران اشاره کرد و گفت: همانطور که مشاهده می‌کنید تلاش ها در جریان است، ما خیلی نزدیک (به توافق هستیم) اما نمی‌توانم تاریخ دقیقی را ارائه کنم.

وی در پاسخ به سووالی درباره جزئیات مسائل باقی مانده گفت: همانطور که همواره در طول مذاکرات اعلام کردیم ما هماهنگ کننده (گفت‌وگوها) هستیم و باید به صورت دیپلماتیک و محرمانه رفتار کنیم. به همین خاطر درباره مواضع (طرف‌ها)، مسائل اختلافی و پیشرفت‌های حاصل شده نظر نمی‌دهیم.

سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا افزود: ما در تلاش هستیم که مشارکت کنندگان (در گفت‌وگوها) بتوانند درباره نحوه توافق ازسرگیری اجرای کامل برجام به توافق برسند و اجازه دهند که ایالات متحده به این توافق خیلی مهم بازگردد.

311311

کد خبر 1641396

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =