زردپوشان به دنبال نام بزرگ!

بعد از استعفای نویدکیا نام های بزرگی دور باشگاه سپاهان به گوش می‌رسید.

ایمان گودرزی؛ بعد از عملکرد ناامید کننده تیم فوتبال سپاهان اصفهان در لیگ قهرمانان آسیا و حذف از این رقابت‌ها با کسب تنها ۷ امتیاز از ۶ بازی و قرار گرفتن در رده سوم جدول چهار تیمی و از سوی دیگر عملکرد پر فراز و نشیب زردپوشان در فصل گذشته لیگ برتر و در نهایت کسب عنوان سوم، این نتیج سران باشگاه را به فکر مذاکره و جذب یک سرمربی بزرگ خارجی انداخته است. پس از جدایی‌ نویدکیا از سپاهان، مدیران باشگاه سپاهان به سرعت تشکیل جلسه دادند تا گزینه‌های مختلف مربی‌گری را بررسی کنند. هیات مدیره باشگاه سپاهان به نتیجه رسید که ابتدا مذاکرات خود را با گزینه‌های مربی‌گری خارجی پیگیری کند و اگر تا هفته پیش رو با مربی خارجی به توافق نرسیدند به سراغ گزینه‌های داخلی بروند.

ماگات؛ جذاب غیر ممکن

پس از محرم نویدکیا اسامی بزرگ و جذابی برای جایگزینی او بر سر زبان ها آمد. یکی از آنها فیلیکس ماگات سرمربی سابق بایرن مونیخ بود. روزهای گذشته اخباری درباره مذاکره باشگاه سپاهان با فیلیکس ماگات آلمانی منتشر شده و خیلی‌ها در ایران بر این عقیده‌اند که سرمربی سابق بایرن‌مونیخ توافق کرده تا به اصفهان بیاید و هدایت زردها را بر عهده بگیرد. در شرایطی که حتی خبر توافق باشگاه سپاهان با ماگات هم در برخی سایت‌ها منتشر شده و گروهی او را سرمربی فصل آینده سپاهان و جانشین محرم نویدکیا می‌دانند، ایجنت این مربی آلمانی که کارهای او را در ایران انجام می‌دهد، هرگونه مذاکره با ماگات را تکذیب می‌کند. کامیار اسمایی در این باره می‌گوید: "برای من خیلی جالب است که رسانه‌های ایرانی می‌نویسند سپاهان با ماگات وارد مذاکره شده و حتی به توافق هم رسیده و در حال امضای قرارداد است. حتی ۴،۵ ماه قبل هم که نویدکیا استعفاء داد و بحثی درباره انتخاب جانشین او به میان آمد، باز هم صحبت از ماگات مطرح شد که آن زمان هم هیچ مذاکره‌ای میان طرفین انجام نشد. نمی‌دانم این اخبار چگونه منتشر می‌شود".

زردپوشان به دنبال نام بزرگ!

ازجواد نکونام، علی دایی تا رسول خطیبی

سران سپاهان از بین گزینه های داخلی نیز به سراغ اسم های بزرگی رفتند. گفته می‌شد که جواد نکونام گزینه اصلی ساکت بوده است که با توجه به رد پیشنهاد استقلال، امکان پذیرش درخواست سپاهان و مذاکره با ساکت تقریبا صفر است مگر اینکه با صفرهای قرارداد بشود نظر نکونام را تغییر داد که باز هم بعید به نظر می‌رسد. دو گزینه سرشناس دیگر سپاهان بعداز نکونام، علی دایی، رسول خطیبی و گابریل کالدرون سرمربیان سابق پرسپولیس بودند که دایی حدود سه سال است که از فوتبال به دور است و کالدرون آرژانتی هم آخرین بار در لیگ امارات عملکرد موفقی از خود به جای نگذاشت و بیشتر از یک نیم فصل در آن لیگ دوام نداشت و به نظر نمی‌رسد گزینه جدی برای زرد پوشان به حساب بیاید. سپاهان چندسال پیش هم خواهان قرارداد با علی دایی بود که این مربی پیشنهاد تیم اصفهانی را رد کرده بود. گابریل کالدرون از شانس بسیار کمی برای نشستن روی نیمکت زرد پوشان برخوردار است باید دید تیم اصفهانی در صورت عدم توافق با سرمربی خارجی به سراغ گزینه های داخلی خواهد آمد یا خیر.

زردپوشان به دنبال نام بزرگ!

شایعه در شهر؛ مورایس سرمربی سپاهان خواهد شد

گفته می‌شود سرمربی سپاهان کسی نیست جز ژوزه مورایس که طی روزهای گذشته به خاطر لینک شدنش به استقلال، شدیدا مورد توجه رسانه‌های ایرانی قرار گرفته بود. مدیران سپاهان ترجیح دادند که مربی جوان تری نسبت به ماگات را به سپاهان بیاورند به همین دلیل به سراغ مورایس پرتغالی رفتند. مورایس ۵۶ ساله پرتغالی که سابقه دستیاری ژوزه مورینیو را هم دارد، طی یک هفته گذشته به عنوان گزینه سرمربی استقلال مطرح شده بود و آنقدر هواداران ایرانی برای او پیغام گذاشته بودند که به قول حجت کریمی عضو هیات مدیره استقلال، این مربی، زبان فارسی را یاد گرفته است! گفته می‌شود یکی از بازیکنان سپاهان در گفت و گو با دوستان نزدیکش حضور مورایس را تایید کرده است. مورایس که با الهلال قهرمان لیگ برتر عربستان شده، روی نیمکت تیمی خواهد نشست که طی دو فصل گذشته اگرچه با محرم نویدکیا فوتبال تماشاگرپسندی را ارائه کرده بود اما در فاز نتیجه‌گیری، موفق نبود تا آخرین استعفای نویدکیا، این بار با مخالفت مدیران باشگاه اصفهانی مواجه نشود و باید دید جانشین او می‌تواند یک جام به هواداران سپاهان هدیه دهد یا نه. البته سپاهان از بازیکنان کلیدی فصل قبلش خالی شده است و باید دید مدیران این باشگاه اصفهانی در فصل نقل و انتقالات چه خواهند کرد.

زردپوشان به دنبال نام بزرگ!

بیشتر بخوانید:

کد خبر 1642321

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =