بهترین زمان سفر و اجاره ویلا در شمال و جنوب ایران

سفر و تفریح در تمامی فصول، جذاب است؛ از طرفی، تعیین بهترین زمان سفر، موضوعی کاملاً سلیقه‌ای بوده و به شرایط افراد بستگی دارد.

هر کدام از افراد می‌توانند با توجه به شرایط زندگی خود فصل و ایام خاصی را برای تفریح و سفر در نظر بگیرند. در این مقاله قصد داریم به ارائه مطالبی در زمینه انتخاب بهترین زمان سفر به شمال و جنوب ایران بپردازیم.


سفر به شمال و بهترین زمان برای هزینه ویلا

سفر به شمال کشور یکی از جذاب‌ترین سفرها برای ایرانیان است. بیشتر ایرانیان در مواقعی که قصد داشته باشند از هیاهوی زندگی روزمره فاصله بگیرند، سفر به شهرهای شمالی کشور را انتخاب می‌کنند.
گردشگرپذیرترین استان‌های شمالی کشور استان‌های مازندران، گیلان و گلستان هستند. از این میان، استان مازندران از گردشگران بیشتری پذیرایی می‌کند. بیشتر گردشگرانی که به این خطه سرسبز سفر می‌کنند پیش‌ از آغاز به سفر به اجاره ویلا شمال دست می‌زنند تا دغدغه‌ای نداشته باشند.
استان‌های شمالی کشور، تابستان‌های گرم و شرجی دارند و زمستان‌های بسیار سردی هم در این شهرها حاکم است. بنابراین بیشتر مسافران ترجیح می‌دهند که در ماه‌های مهر، نیمه دوم فروردین و اردیبهشت و یا خرداد به این استان‌ها سفر کنند. این زمان‌ها بهترین زمان برای اجاره و هزینه برای ویلا شمال هم است. چرا که این استان‌ها با جمعیت کمی مواجه می‌شوند و هزینه‌های کلی سفر شما هم کاهش پیدا می‌کند.

رامسر

یکی از محبوب‌ترین شهرهای استان مازندران، رامسر است که به عروس شهرهای ایران هم شهرت دارد. نیمه دوم فروردین‌، اردیبهشت و خرداد زمان‌های بسیار مناسبی برای سفر به این شهر سرسبز و زیبای شمالی هستند.

چالوس

مازندران ۲۲ شهرستان و ۵۱ شهر دارد. چالوس یکی از شهرهای پرطرف‌دار این استان است. بهترین زمان سفر به شهر چالوس نیز بهار و پاییز است. در فصل بهار طبیعت بسیار زیبایی را در این شهر مشاهده خواهید کرد. در فصل تابستان این شهر آب‌ و هوای گرم، مرطوب و شرجی دارد. شهر چالوس در فصل پاییز در سه ماه، بارندگی زیادی را تجربه می‌کند و زمستان‌های آن‌ هم سرد و طولانی است.

ماسال و تالش

سفر به ماسال

ماسال و تالش، از شهرهای گردشگرپذیر استان گیلان هستند. این استان در فصل تابستان هوای گرم و شرجی دارد و دمای آن گاه تا ۳۷ درجه سانتی‌گراد می‌رسد. استان گیلان در فصل زمستان، در برخی از مواقع، دمای تا حدود منفی ۵ درجه را تجربه می‌کند. آب‌ و هوای کلی این استان، معتدل مدیترانه‌ای است و در دو فصل پاییز و زمستان بارندگی زیادی دارد.
بنابراین بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند که فصل بهار یعنی از ۱۵ فروردین تا پایان بهار را برای سفر به شهرهای این استان در نظر بگیرند. اگر بتوانید در فصل اردیبهشت به این مناطق سفر کنید لذت بسیار زیادی را تجربه خواهید کرد و امکان اجاره ویلا در ماسال با هزینه مناسب نیز برایتان فراهم خواهد شد. این ماه یکی از زیباترین و معتدل‌ترین ایام سال در این شهرها نیز است.

جنوب ایران و ۱۸۰ درجه تفاوت با شمال

بسیاری از افراد گمان می‌کنند که بهترین زمان سفر به شهرهای جنوبی ایران، فصل زمستان است. در حالیکه این گمان، صحیح نیست و جنوب ایران در هر چهارفصل سال تماشایی است.
این مناطق در فصل پاییز و زمستان از آب‌ و هوای بهاری و خنک برخوردارند. در این فصول این امکان را دارید که با پرداخت هزینه‌های بسیار کمتری سفر کنید و از شلوغی هم دور بمانید.
شما می‌توانید در تعطیلات نوروز هم به نواحی جنوبی کشور سفر کنید. اما در این‌ صورت با جمعیت زیادی مواجه می‌شوید و امکان اسکان و اقامت شما هم دشوار می‌شود.

کیش و قشم

کیش و قشم یکی از پرطرف‌دارترین شهرهای ساحلی جنوب ایران هستند. سفر به این ۲ جزیره ساحلی می‌تواند خاطراتی بسیار شیرین را برای شما رقم بزند. این سواحل نیلگون، جذابیت‌های بی‌نظیری دارند و تماشای طلوع و غروب خورشید در ساحل آن‌ها منحصر به‌ فرد و رؤیایی است.
اگر قصد دارید به جزیره کیش سفر کنید بهتر است اواسط پاییز تا اوایل بهار را انتخاب کنند. پیش‌ از اقدام به سفرحتما نسبت به رزرو سوئیت یا اجاره ویلا در کیش دست بزنید. در این ایام سال، آب‌ و هوای جزیره خنک‌تر است و می‌توانید در ساحل نیلگون خلیج فارس قدم بزنید.
اگر می‌خواهید در هنگام سفر به جزیره کیش با جمعیت زیادی مواجه نشوید، بهتر است زمستان را انتخاب کنید و اگر قصد خرید و شرکت در جشنواره‌های مختلف را دارید بهترین زمان سفر، فصل تابستان است.
جزیره قشم نیز از اواخر پاییز تا ماه اول بهار میزبان بهتری برای مسافران است. بنابراین اگر می‌خواهید با هزینه‌ای مناسب به این جزیره سفر کنید بهتر است اواخر پاییز تا پایان فروردین را در نظر بگیرید.

هرمز و هندورابی

سفر به هرمز

جزیره هرمز و هندورابی در جنوب کشور واقع شده‌اند. آب‌ و هوای جنوب کشور هم، گرم و خشک بوده و با رطوبت همراه است. جزیره هرمز در فصل بهار آب و هوای مطبوع و معتدل دارد. این اعتدال آب و هوایی تا میانه‌های خرداد طول می‌کشد و پس‌ از آن هوا گرم می‌شود.
در فصل زمستان و پاییز هم آب‌ و هوای معتدل و مطلوبی در جزیره حکم‌فرما است و بارش‌های رگباری نیز دارد. به‌ طور کلی سفر به این منطقه در اوایل بهار و اواخر زمستان بسیار مطلوب است.
جزیره هندورابی نیز در خلیج‌فارس قرار دارد و جزیره‌ای بسیار آرام و بکر است. بهترین زمان سفر به این جزیره حاشیه‌ای خلیج‌فارس، فصل‌های خنک سال یعنی پاییز تا اوایل بهار است.

این محتوا با مشارکت وبسایت شب منتشر شده است.

کد خبر 1644891

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =