دیدار رییس کل دادگستری استان قزوین از کارگاه‌های تولیدی گروه جهادی ویژه بانوان

رییس کل دادگستری استان قزوین گفت: نیمی از جامعه ما را بانوان تشکیل می‌دهند و قطعاً نقش آن‌ها در تحقق سیاست اقتصاد مقاومتی بسیار حائز اهمیت است و نباید نادیده گرفته شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ علی شعبانی، رییس کل دادگستری استان قزوین در حاشیه بازدید از کارگاه‌های تولیدی گروه جهادی ویژه بانوان، اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی روشی برای مقابله با تحریم‌های دشمن است که طی سال‌های اخیر به صورت ویژه مورد توجه قرار گرفته و زن به عنوان یکی از اعضای خانواده، نقش بسزایی در اقتصاد خانواده و جامعه دارد و می‌تواند در کنار کار و اشتغال با پرهیز از اسراف جلوی هدررفتن امکانات، لوازم، موادغذایی، پوشاک و... را بگیرد و جامعه را به سوی مصرف صحیح به خصوص از حیث کالاهای داخلی، راهنما باشد.

او افزود: نیمی از جامعه ما را بانوان تشکیل می‌دهند و قطعاً نقش آن‌ها در تحقق سیاست اقتصاد مقاومتی بسیار حائز اهمیت است و نباید نادیده گرفته شود و امروزه بسیاری از کشورهای پیشرفته نیز به سمت تولیدات خانگی روی آورده‌اند و قطعاً در شرایط جنگ اقتصادی باید از ظرفیت بانوان خانه‌دار به خوبی استفاده شود.

شعبانی در ادامه گفت: ایجاد این کارگاه‌های تولیدی جهادی اقدامی قابل تقدیر در جهت بهره‌گیری از ظرفیت بانوان در تحقق سیاست اقتصاد مقاومتی است و بی‌تردید بانوان در کنار رسیدگی به امور خانواده و در اوقات فراغت خود می‌توانند با تولیدات خرد در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی کمک کار باشند.

رییس کل دادگستری استان قزوین در پایان خاطرنشان کرد: یکی از سیاست کلان قوه قضاییه در شرایط جنگ اقتصادی حمایت همه‌جانبه از حوزه صنعت و تولید است و بدون شک فعالیت زنان خانه‌دار در حوزه تولید از این قائله مستثنی نیست و دستگاه قضایی در جهت حمایت از این قشر نیز اهتمام ویژه دارد و باید سایر دستگاه‌ها و نهادها نیز شرایطی را فراهم کنند تا ظرفیت بانوان در حوزه تولید نیز شکوفا شود.

این گروه جهادی با اشتغال‌زایی مستقیم برای 830نفر از بانوان توانمند بخصوص زنان سرپرست خانوار در حوزه مشاغل خانگی اقدام به تولید و فروش محصولاتی همچون البسه، انواع شیرینی، تولیدات چرم و غیره نموده و نقش بسزایی در تامین برخی نیازهای خانوده‌ها دارند.

48

کد خبر 1645244

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =